Nebezpečné jsou zejména skoky do neznámé vody. „Každoročně se opakují závažné úrazy hlavy či páteře kvůli nárazu na překážku pod vodou,“ sdělila Čechová.
Vstřebatelné hřeby jsou vyrobené z materiálu nové generace na bázi kyseliny mléčné a škrobu. Protože jde o látky tělu vlastní, dokážou se v něm rozložit.
Svaly menších dětí nejsou na tak velké skoky, jaké trampolína umožňuje, stavěné. „Dítě není zvyklé padat z takové výšky. Při dopadu se mohou stát úrazy končetin,“ upozorňuje Dominika Štefflová.
S trvajícím rizikem sucha plánují úřady výstavbu dalších vodních nádrží, většina z nich se však stále v nedohlednu. Tématu se věnuje pondělní regionální Deník. Více ve výběru u médií od Radiožurnálu.
Firmy se oproti prvním týdnům pandemie stihly přizpůsobit poptávce a několikanásobně zvýšily výrobu ochranných pomůcek, píše Mladá fronta Dnes. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.
Dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky 5. ledna. Na čtyřsedačkové lanovce s ní jela nahoru babička. Také si k nim přisedl cizinec, který se policii před týdnem přihlásil.
Počet úrazů dětí vloni stoupl. Lékaři celkem ošetřili asi 560 tisíc zraněných dětí a mládeže, a to je asi o 8 tisíc víc než v roce 2014. Každoročně zhruba 30 tisíc z nich má vážné zranění a musí na operaci. Častěji se zraní chlapci, typicky při pádech a při dopravních nehodách. Nejrizikovější jsou letní měsíce, kdy je úrazů víc.
Od roku 2009 lékaři podrobně sledují, kdy, kde a jak dochází k vážným úrazům u dětí. Data z registru úrazů dávají detailní obrázek, na co si u svých dětí dávat pozor.