Francouzští komentátoři jsou v prognózách opatrní. I když se Macron dnes jeví jako suverénní vítěz, všichni mají na mysli nepředvídané scénáře voleb minulých.
Bývalý předseda Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn čelí další aféře. Pařížská prokuratura ho vyšetřuje kvůli úpadku lucemburské investiční společnosti LSK, kterou francouzský politik a bývalý prezidentský kandidát řídil. Vyšetřování vyvolala stížnost akcionářů, kteří přišli o vložené finance. Strauss-Kahn je podezřelý ze zpronevěry a neoprávněného nakládání s cizími finančními prostředky.
Soud dnes vynese rozsudek nad Dominiquem Straussem-Kahnem. Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu, který byl jedním z kandidátů na francouzský prezidentský úřad, čelí obvinění z kuplířství. Hrozí mu až 10 let vězení. Obhajoba tvrdí, že pro odsouzení ekonoma a bývalého politika nejsou jasné důkazy. Navrhuje proto jeho osvobození.
Ve francouzském Lille začal proces s Dominiquem Straussem-Kahnem. Zájem médií je mimořádný. Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF), který byl jedním z kandidátů na francouzský prezidentský úřad, je obviněn z kuplířství. Hrozí mu pokuta přes milion eur a desetiletý pobyt za mřížemi. Spolu s ním je souzeno dalších třináct lidí, mezi nimi manažer hotelu Carlton, ve kterém se pořádaly různé večírky.
Slavný francouzský herec Gérard Depardieu se na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes představí ve snímku Vítejte v New Yorku. 65letý Depardieu v něm ztvárnil bývalého ředitele Mezinárodního měnového fondu, který musel odejít do ústraní po aféře s pokojskou v jednom newyorském hotelu.
Dominique Strauss-Kahn půjde ve Francii před soud kvůli kuplířství. Hrozí mu za to až 10 let vězení, bývalý politik a šéf Mezinárodního měnového fondu ale vinu popírá. O tom, že by na večírcích, kterých se účastnil, měly být placené prostitutky, prý nevěděl.
Uznávaný ekonom, ale také milovník žen Dominique Strauss-Kahn se nepěkně zviditelnil aférkou s pokojskou v newyorském hotelu Sofitel. Kvůli obvinění ze sexuálního deliktu přišel nejen o šance stát se francouzským prezidentem, ale také musel rezignovat na místo předsedy Mezinárodního měnového fondu. Případ ale nyní směřuje ke konci, mezi Strauss-Kahnem a Nafisatou Diallovou se schyluje k finančnímu vyrovnání.
Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn a jeho žena Anne Sinclairová se rozešli. Sinclairová to řekla v rozhovoru pro dnešní vydání listu Le Parisien.
Bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiquea Strausse-Kahna vyšetřuje francouzská prokuratura kvůli dalšímu obvinění. Je podezřelý ze znásilnění.
Americká justice se bude dál zabývat případem Dominiqa Strausse-Kahna. Newyorský soud rozhodl, že proces bude pokračovat, i když se bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu těšil diplomatické imunitě.
Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn opět čelí podezření ze sexuálního deliktu. Byl předvolán k výslechu ve francouzském Lille kvůli vyšetřování sítě kuplířů, jejímž měl být klientem.
Dvě a půl hodiny trvala konfrontace bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss Kahn byl s Tristane Banonovou. Novinářka ho obvinila z pokusu o znásilnění. Obě strany ale trvají na svých verzích, Strauss Kahn odmítl, že by se dopustil jakéhokoliv násilí.
Francií otřásá další sexuální skandál. Středem pozornosti je opět bývalý ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn. Dnes tento muž, který byl dokonce jedním z adeptů na prezidentský úřad, čelí konfrontaci se spisovatelkou Tristan Banonovou. Obvinila ho ze sexuálního obtěžování, které se stalo před 8 lety.
S velkou nadějí očekávají francouzští socialisté definitivní zproštění viny Dominiqua Strausse-Kahna. Rádi by totiž bývalého předsedu Mezinárodního měnového fondu viděli zpět v politice. Prokuratura stahuje obvinění kvůli nedůvěryhodnosti pokojské, Strauss Kahn by tak po očekávaném dnešním soudním státní v New Yorku mohl Spojené státy opustit.
Newyorský prokurátor požádal o odložení případu Dominiqua Strauss-Kahna. Důvodem je nedůvěryhodnost pokojské, kterou měl údajně bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu sexuálně napadnout. Dnes bude o žalobě rozhodovat newyorský soud.
Newyorská prokuratura navrhuje odložení případu Dominiqua Strauss-Kahna. Důvodem je nedůvěryhodnost 32-ti leté hotelové pokojské, která tvrdí, že se ji bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu pokusil v květnu znásilnit.
Newyorský prokurátor si na dnešek předvolal údajnou oběť bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Ten je od května obviněn z pokusu o znásilnění pokojské v newyorském hotelu. Mezitím se spekuluje, že žalobci obvinění, či aspoň některá z nich, stáhnou.
Newyorská prokuratura propustila Dominiquea Strauss-Kahna na svobodu na jeho čestné slovo. V domácím vězení dosud zadržovaný bývalý ředitel Mezinárodního měnového fondu ale nadále čelí obvinění ze znásilnění hotelové pokojské.
V případě obžalovaného bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqa Strauss-Kahna může nastat neočekávaný obrat. Vyšetřovatelé zpochybňují důvěryhodnost údajné oběti Strauss-Kahnova sexuálního obtěžování. Strauss-Kahn se dnes dostaví k newyorskému soudu, kde by mohl být propuštěn na kauci. Informace přináší dnešní vydání New York Times.
Bývalý ředitel Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn popírá obvinění z pokusu o znásilnění hotelové pokojské. Strauss-Kahn podle očekávání před newyorským soudem prohlásil, že se necítí vinen. Za údajné sexuální delikty mu hrozí až 25 let vězení.
Šéfkou Mezinárodního měnového fondu se chce stát francouzská ministryně financí Christine Lagardeová. Svou kandidaturu oficiálně oznámila v Paříži. Ve funkci by mohla nahradit Dominiqua Strauss-Kahna, který odstoupil po obvinění z pokusu o znásilnění.
Šéf Mezinárodního měnového fondu je v newyorské věznici pod ochranným dohledem. Dominique Strauss-Kahn čeká na soud kvůli obvinění ze znásilnění pokojské. Je držený v izolaci pod stálým dohledem kvůli vlastní bezpečnosti.
Mezinárodní měnový fond (MMF) zažívá nejtěžší chvíle ve své historii. Navenek sice jeho zástupci ujišťují, že organizace funguje jako vždycky. Její výkonný ředitel Dominique Strauss-Kahn ale v newyorské věznici čeká na soud kvůli údajnému sexuálnímu útoku na pokojskou. Zaměstnanci fondu se anonymně svěřují, že jeho kariéru považují za definitivně skončenou.
Francie je rozhořčena postojem americké justice v případu ředitele Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Na rozdíl od amerických nelze podle francouzských zákonů publikovat fotografie obviněného v poutech před vynesením rozsudku.
Zatčení ředitele Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strauss-Kahna za pokus o znásilnění vyvolalo ve Francii okamžité reakce. Nejen představitelé pravice, ale i socialisté naznačují, že toto obvinění může výrazně poznamenat boj před prezidentskými volbami, které se mají konat už za rok.