„Potřebujeme válečníky, střelce, členy úderných jednotek, kteří, až je k tomu vyzve prezident, poběží do armádních odvodových center, a ne na Verchnij Lars,“ uvedl nejmenovaný ruský vládní úředník.
Britští poslanci většinou odsouhlasili záměr vlády znemožnit kouření mladším lidem. Pokud se schválený zákon uvede do praxe, Britové narození v roce 2009 a později už si nebudou moct koupit cigarety.
„Necítí se dobře. Učitelé, rodiče, společnost se necítí dobře, je blbá nálada. Měli bychom to brát jako podnět k tomu, co bychom měli dělat pro to, aby se každý cítil lépe,“ říká Václav Mertin.
„Potom, co se stalo Kubovi, chodíme s pepřovými spreji. Snažíme se jim vyhýbat, ale snažíme se i udělat něco, aby tohle skončilo. Kolem chodili lidé a nikdo nezvedl telefon,“ popisuje jeden z rodičů.
31:08
Praha||Hana Řičicová, Aneta Martínková|Zprávy z domova|PODCAST VLNA
Dospívající Ukrajinci jsou v Česku méně integrovaní než jejich mladší krajané. Ze zhruba 20 tisíc jich navštěvuje českou střední školu jen 3 368. Co za tím stojí?
„Mnozí rodiče vyrostli v dobách, kdy byla homosexualita na mezinárodním seznamu nemocí, je jasné, že je to pro ně obtížné,“ vysvětluje si Štiplová, proč má část společnosti stále předsudky.
Ročně si sáhne na život průměrně 1277 lidí včetně desítek dětí a dospívajících. Podle Linky bezpečí se toto číslo v poslední době zvyšuje. Proč se ale mladí lidé o sebevraždy pokoušejí?
Hongkongská režisérka Mabel Cheung zachytila v časosběrném dokumentu Mému devatenáctiletému já deset let v životě studentek. Očima dívek vypráví i o turbulentní dekádě Hongkongu.
Každým rokem se tak bude počet kuřáků snižovat. Třeba lidé, kterým bude v roce 2050 čtyřicet, budou příliš mladí na to, aby si cigarety vůbec někdy koupili.
„Sáčky mají příchutě jako žvýkačka, energetický nápoj nebo cukrová vata – to jsou typy chutí, které nepreferují dospělí kuřáci, ale děti,“ vysvětluje adiktolog Adam Kulhánek.
Čtrnáctiletý Balli je outsider z rozvrácené rodiny, ve škole je obětí šikany. Vše se mění ve chvíli, kdy potkává skupinku tří problematických teenagerů, kteří ho nečekaně vezmou mezi sebe.
Zuzana Kašparová a Terezie Ferjančeková, duo za podcastem s provokativním názvem, s upřímností a humorem bourá stereotypní představy nejen o sexu a intimitě.
Psycholog a psychoterapeut Milan Studnička vidí problém například v tom, že mnohý rodič se svým dítětem komunikuje především formou povelů. Dospělí také často svým potomkům zakazují jejich zájmy.
Čím dál víc dětí a mladistvých má problémy se spánkem. Noci totiž často tráví na mobilu nebo na počítači, píše úterní Deník N. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Americký sitcom Přátelé není jen vzpomínkou na 90. léta, ale stále dokáže oslovit i děti dospívající dnes. Fanoušci si teď připomínají 25. výročí premiéry prvního dílu.