Všechny inzeráty na první pohled vypadají jako běžná nabídka brigády, navíc se snadným výdělkem. A ještě jedno mají společné. „Vše je zákonné!“ ujišťuje uživatel „Freedom“.
Když bitcoin před patnácti lety vznikal, sliboval rychlejší a levnější převody, jenže tyto přísliby se nenaplnily a kryptoměny využívají spíše podvodníci než běžní lidé.
Podvod zorganizoval čtyřicetiletý Ukrajinec, pro něhož pracovali z ukrajinské Oděsy dva ukrajinští občané a šest Čechů. Ti byli mezinárodně hledaní kvůli podvodům.
Mělo jít o zhodnocení peněz jako z pohádky. Investice například do bankovních garancí měly měsíčně generovat až 5% úroky z vkladu. Jenže společnost obdržené peníze nikam neinvestovala.
Podle mluvčí moravskoslezské policie považují lidé Policii za stabilního zaměstnavatele. Zájem odůvodňuje i finančním ohodnocením, píše Moravskoslezský deník. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.
Nabil Karúí, který vlastní jednu z hlavních tuniských televizních stanic, je stíhán od roku 2017. Policie ho ale zatkla až na konci letošního srpna, jen deset dní před začátkem prezidentské kampaně.
Média už v minulosti uváděla, že řada informací, které o sobě Mezinárodní dětský kříž a jeho ředitelka Taťjana Horáková šíří, působí pochybným dojmem a není možné je ověřit.
Příslušnici speciálního vyšetřovacího útvaru koncem srpna převezli do Česka po zadržení Interpolem Pavla Fantyše. V roce 2005 ho soud odsoudil za milionové podvody v televizní soutěži Bingo.
Vyšetřování gigantického finančního skandálu je u konce. Německá Deutsche Bank musí zaplatit rekordní pokutu 2,5 miliardy dolarů. Prostřednictvím londýnské burzy totiž spolu s dalšími pěti bankami dlouhodobě manipulovala světovým finančním trhem.