Podle tamních médií je podezřelý muž otcem zemřelého devítiletého chlapce. Dvě ženy ve věku 49 a 34 let a jeden muž ve věku 39 let skončili po výbuchu v nemocnici v Zadaru.
Po explozích muničních skladů ve Vrběticích chodil s kumpánem do areálu, který měl být přísně střežený. Kradli tam samopaly. Z každých tří poškozených skládali jeden plně funkční a ty pak prodávali.
Rusko by podle analytiků mohlo dokázat využít materiálního nedostatku v ukrajinské armádě ve svůj prospěch a dosáhnout významnějších územních zisků, zejména západně od již dobytého města Bachmut.
Česku se podařilo shromáždit peníze na spuštění nákupu munice pro Ukrajinu. Premiér Petr Fiala z ODS uvedl, že Česko vybralo dost peněz na nákup první dodávky 300 tisíc dělostřeleckých granátů.
Místní média podle agentury Unian tvrdí, že pachatel byl rozhořčen údajným rozkrádáním obecních peněz a žádal, aby se před schvalováním finančního plánu na příští rok veřejně skládaly účty.
V tuto chvíli jsou to už dva roky, co se tajné služby a později i veřejnost dozvídaly podrobnosti o výbuchu ve Vrběticích. Jak areál vypadá po dvou letech?
Policie žádá svědky, aby jakékoliv informace k loupeži či pachateli zavolali na linku 158. „O podání informace žádáme i obsluhy pokladen, pokud u nich bude někdo platit eurem,“ uvedla mluvčí.
Za poslední rok podle údajů ministerstva vnitra vzrostl počet trestných činů spáchaných s použitím zbraně o skoro 30 procent, třeba v Moskvě vzrostl počet takových zločinů o 203,2 procenta.
„Válka je ruleta, nad lidmi neustále létají dělostřelecké granáty a já vlastně ani neviděl ruského vojáka,“ říká Švrčina. Původním povoláním je učitel matematiky, v dětství obdivoval Kubiše a Gabčíka.
Do údajů pacientů má vidět víc lidí, to je téma Deníku N. A u Vrbětic má vzniknout továrna na ruční granáty, píše Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Miny schované v nákupní tašce, odjištěný granát ve skleničce nebo v pračce. Takové věci nacházejí Ukrajinci při návratu do svých po domovů po odchodu ruských jednotek.
Prvotní vyjádření policie obsahovaly teorii, že se muži v batohu zřejmě vznítila zábavní pyrotechnika. Britský turista čelí podezření z trestného činu nedovoleného ozbrojování.
V roce 2014 byla škola v ukrajinském městě Krasnogorivka, které leží kousek od Doněcku, ostřelována. S dětmi, které v oblasti tou dobou žily, se nesou následky prožité války dodnes.
Policie v Kyjevě zadržela muže, který ve středu s granátem v ruce vtrhl do sídla ukrajinské vlády a hrozil jeho odpálením. Muži hrozí až 15 let vězení.
Pokud by Česko vývoz takového zboží umožnilo, porušilo by tím embargo Evropské unie z roku 2011. Použití zábleskových granátů mají potvrzovat snímky, které se objevily na sociálních sítích.
Na rozdíl od předchozího čištění se pyrotechnici pustili do hloubkového průzkumu. Při předchozím průzkumu ženisté našli na území o rozloze téměř 13 000 hektarů bezmála 10 000 kusů nevybuchlé munice.
V pražské škole nalezli granát. Policie na místo přivolala pyrotechnika a uzavřela Štěpánskou ulici v centru Prahy. Granát byl ale odborně znehodnocený, a proto jeho výbuch nehrozil.
V případu výbuchu granátu ve vojenském výcvikovém prostoru Březina zahájila vojenská policie úkony trestního řízení kvůli těžkému ublížení na zdraví z nedbalosti a obecnému ohrožení z nedbalosti.
K incidentu, během něhož se tři muži zranili, došlo v pondělí ve vojenském prostoru Březina u Vyškova. Vojáci se zde cvičili v hodu granátem a jedna munice explodovala.
Vážně zraněného přepravil vrtulník ve stabilizovaném stavu do brněnské fakultní nemocnice. Výbuch munice armáda řešila i v září 2017, při incidentu tehdy zemřel jeden člověk.