Hana Střítecká ze spolku Fér potravina uvádí v magazínu Šarm jako zdroj betaglukanů chléb, hlívu ústřičnou i doplňky stravy. U těch nabádá ke kontrole toho, zda opravdu obsahují čisté betaglukany.
Už více než deset let se věnuje nádorové imunologii. Hledá způsoby, jak ovlivnit imunitní systém pacienta tak, aby lépe bojoval s nádorovými buňkami a boj s nimi dokázal vyhrát.
„Je velká různorodost mezi jednotlivými nádorovými onemocněními, ale současně také mezi pacienty, kteří trpí stejným onemocněním.To extrémně komplikuje léčbu,“ říká imunoložka Jitka Palich Fučíková.
Víme, že i mnohokrát za den se v našem těle vytvoří buňky, které jsou potenciálně rakovinné, ale nikdy z nich nádor nevznikne, protože náš imunitní systém je prostě zabije, uvedl Galluzzi v rozhovoru.
Posilovací dávka vakcíny proti covidu dokáže výrazně snížit riziko nákazy a zvlášť u lidí nad 65 let i úmrtí. Češi a Češky, kteří se k ní mohou registrovat, tak ale zatím z velké části nečiní.
Podle Grubhoffera chrání očkování. K počtu očkovaných však prý musíme připočítat i tu část populace, která už infekci prodělala přirozeně, případně bezpříznakově.
Některé obtíže se podle prezidenta Svazu léčebných lázní Eduarda Bláhy u pacientů objevují i po víc než čtyřech měsících. A nejde jen o plicní problémy.
Vědci z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně a tamní Masarykovy univerzity zjišťují, jakou reakci v těle vakcína od Pfizeru vyvolává a nakolik proti onemocnění covid-19 dokáže ochránit.
Sportovci, včetně těch amatérských, mají při nákaze nemocí Covid-19 často bezpříznakový nebo lehký průběh. Pomáhá k tomu zvýšená imunita, kterou si právě pravidelným pohybem vybudovali.
Pacienty jsou převážně starší lidé, mezi více než 3400 oběťmi dosud nejsou žádné děti mladší 9 let. Jasné odpovědi na otázky týkající se chování tohoto typu koronaviru však odborníci zatím nemají.
Výsledky studie naznačují, že v průběhu milionů let vytvořila evoluce u řady ptačích druhů určitý imunitní systém. Kvůli rychlým klimatickým změnám ale nemusí ptákům stačit.
Choroba se mezi nimi šířila velmi rychle, postihla až 95 procent populace a lokálně zabíjela až devět z deseti nakažených tasmánských čertů, kteří se kvůli ní dostali na seznam ohrožených druhů.
Každoročně uděluje ministerstvo školství cenu M. Paulové. Llaureátka Jiřina Bartůňková z Ústavu imunologie 2. LF UK přiblížila v Magazínu Leonardo svůj výzkum v oblasti imunologie při léčbě nádorů.
Děti z ostravských Radvanic a Bartovic jsou kvůli znečištěnému ovzduší nemocnější než jejich vrstevníci. Alarmující je zejména nemocnost dětí do jednoho roku. Potvrdil to rozsáhlý výzkum Akademie věd.
Vědcům se podařilo identifikovat geny, které zapřičiňují Behcetovu chorobu – onemocnění, kterému se podle míst jeho výskytu občas přezdívá nemoc hedvábné stezky.