„S ohledem na vynaložené náklady versus prospěšnost jsme vyhodnotili, že další provoz chatbota není v tuto chvíli přínosný,“ napsala serveu iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva Barbora Peterová.
Facebook v Česku u mladé generace upadá. Děti stále více používají třeba čínskou sociální síť TikTok, kterou většina dospělých nezná. Jednadvacetiletý Jakub Gulab ji naopak umí ovládat velmi dobře.
Čína nechala kvůli porušení zákonů od roku 2015 uzavřít více než 13 000 internetových stránek. Za cenzuru internetu je Peking častým terčem kritiky aktivistů a organizací z celého světa.
Přístup lidí k internetu se mění. V říjnu se lidé na celém světě poprvé častěji dívali na internet přes tablety a smartphony než přes klasické počítače. Vyplývá to ze statistik společnosti StatCounter, která sbírá údaje z asi 2 a půl milionu webů.
Někdy se může zdát, že kdo nežije na sociálních sítích, jako by neexistoval. Sportovci nejsou v tomto ohledu výjimkou - třeba facebook, nebo twitter používá většina z nich. Běžci vytrvalci dokonce vyhledávají klid v lese, ale pak se s kamarády spojí díky sociálním sítím.
|Jana Zemanová, Květa Moravcová, Marika Táborská|Zprávy z domova
Sérii kyberútoků z tohoto týdne začaly kromě policistů vyšetřovat i české tajné služby. Útoky zatím mířily jen na soukromé firmy, státní úřady dotčeny nebyly. Příští úterý se přesto sejde Rada pro kybernetickou bezpečnost.
Doprava zdarma a dostupnost zboží na skladě. To jsou informace, které nejvíc zajímají zákazníky e-shopů. Ze studie Asociace pro elektronickou komerci také vyplývá, že zaručeným lákadlem jsou i fotky a srovnávací údaje. Podle nich pak lidé vybrané zboží porovnávají.
Středočeský kraj ruší internetovou stránku pro mladé tojecool.cz, jejíž pořízení stálo dva miliony korun. Jako první o této kauze informoval Český rozhlas už v polovině března. Podle vedení kraje byla tato zakázka předražená a sporně vysoutěžená. Jestli souvisí s případem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, není jasné.
Navštívit více než 150 světových galerií a muzeí můžete i pohovky ve vašem obýváku. Stačí, když se připojíte na internet a do vyhledavače napíšete www.googleartproject.com. Na této adrese se můžete libovolně procházet po muzeích a sledovat i detaily vybraných uměleckých děl. Do tzv. Art Projectu se zapojili v Česku i Národní galerie v Praze a Muzeum Kampa.
V Česku se spouští webová stránka, která bude kontrolovat, jestli politici v televizi nelžou. Obdobný projekt už dva roky úspěšně funguje na Slovensku. Založili ho studenti, kteří sledují politické diskuse a potom ověřují pravdivost výroků, které v nich padnou. Česká verze webu se bude jmenovat demagog.cz.
Nanovlákno je tisíckrát tenčí než lidský vlas. Přesto si už dobylo celý svět výzkumu a byznysu. Nové materiály, obaly na potraviny, léky a hojivé obvazy z nanovláken prorážejí na trh s takovou rychlostí, že se čím dál více firem zaměřuje na jejich výrobu.
Přístup k nabídce zaměstnání umožňují nevidomým a slabozrakým nové speciálně uzpůsobené internetové stránky www.prace-zp.cz se zvětšovacími a odečítacími programy. Novinku dosud využívá pět tyflocenter v České republice.
Slovensko v dubnu spustí unikátní experiment na internetu. Všechny důležité slovenské zpravodajské weby se zpoplatní. Za tři eura měsíčně dostane uživatel balíček exkluzivního obsahu. Celý projekt má celkem nevýmluvný název PIANO. Jeho tvůrci tvrdí, že Slovensko je s podobnou snahou první na světě. Umožnil to prý malý slovenský trh, kde se dali přesvědčit všichni klíčoví vydavatelé.
Pro města a obce jsou internetové stránky stále větší vizitkou a pokud nabízí něco opravdu mimořádného, mohou uspět v každoročním klání nazvaném Zlatý erb. Letos stejnojmenné sdružení vyhlásilo už třináctý ročník soutěže.