Libanonský bezpečnostní zdroj agentuře AFP řekl, že tento velitel „je nejdůležitějším členem Hizballáhu, který byl od začátku války dosud zabit“. Hizballáh úder potvrdil.
„Říkají sice, že se rozhodli odejít, ve skutečnosti jsou ale vyhozeni,“ říká analytička a odbornice na oblast Sahelu o ohlášeném stažení francouzských vojenských jednotek z Mali.
„Není cesty ven,“ napsal bývalý člen afghánského komanda v textové zprávě, kterou poslal novinářům z deníku The New York Times. Faríd se nyní ukrývá v horách a „modlí se za záchranu“.
Organizace Islámský stát usiluje o návrat na světlo. Podle odborníků využívá k demonstraci své síly stále intenzivnější útoky afrických radikálních skupin, se kterými navázal spojenectví.
Mali se už přes pět let potýká s radikálními islamistickými ozbrojenci, kteří se v roce 2013 pokusili o státní převrat. Radikálové nyní ovládají rozsáhlé území na severu země.
Útok se odehrál poté, co bylo v pátek v oblasti vyhlášeno příměří. Kdo za leteckým úderem stojí, není jasné. Jeho oběťmi jsou ale podle všeho vysoce postavení velitelé místních džihádistických skupin.
Křesťanku Asii Bibiovou vyvlekli z jejího domu, zmlátili a zatkli. Tak začínal její příběh plný nenávisti a strachu. Po 10 letech má její příběh šťastný konec. Unikla trestu smrti a je konečně volná.
Až dvoumilionová pokuta hrozí prodejci zbraní z Vysokého Mýta za kontroverzní inzerát s muslimským radikálem a jeho obětí. Reklama na útočné pušky se objevila v lednovém vydání odborného časopisu Střelecká revue. Inzerátem už se po upozornění Českého rozhlasu začal zabývat živnostenský úřad a Rada pro reklamu.
Americký fotograf Luke Somers, zajatý radikály z teroristické sítě Al-Káida, byl zabit během operace na jeho záchranu v Jemenu. S odvoláním na vysokého činitele z prezidentského úřadu v Saná to uvedla agentura Reuters. Operaci s cílem osvobodit rukojmího dnes podnikly americké a jemenské síly, které zaútočily na dvě základny islamistů.
Spojené státy si vymohly vydání pěti islámských extremistů z Británie. Je mezi nimi i vlivný duchovní Abú Hamza, odsouzený v Británii za podněcování k nenávisti. Spojené státy usilovaly o vydání radikálů celá léta.