Dále jsou součástí patnáctičlenného kabinetu například bývalý předseda sněmovny Vondráček jako ministr spravedlnosti nebo bývalá středočeská hejtmanka Pokorná Jermanová v roli ministryně kultury.
O postu Andreje Babiše jako lídra středočeské kandidátky rozhodl v sobotu krajský sněm. Ten mimo jiné také zvolil novou krajskou předsedkyní středočeskou a nymburskou zastupitelku Adrienu Gabrielovou.
Kraj podal správní žalobu na vnitro poté, co rozhodlo, že hejtmanství musí zveřejnit jména aspoň čtyř nejvýše postavených úředníků s nadstandardními platy kolem bývalé hejtmanky Pokorné Jermanové.
Někteří zaměstnanci krajského úřadu brali v letech 2018 a 2019 k běžnému platu měsíční odměny 60 000 až 85 000 korun. Díky tomu si měsíčně přišli až na 150 000 korun.
Sezónu vládních prázdnin osvěžily dvě regionální kauzy, které potvrdily známou teorii, že krajská nebo komunální politika může být pro schopné výnosnější byznys než ta takzvaně velká.
„Vyvodil jsem osobní odpovědnost za komunikaci ve věci trestního oznámení na záchranářku Brožovou. Kauza zastínila obrovský kus práce, kterou kraj vynaložil během koronavirové krize,“ uvedl Rejman.
„Hnutí jsem založil, nejvíc ze všech odpracoval a všechny tyto moresy moji práci a práci našich ministrů poškozují. Jasně jsem řekl, že to musí skončit,“ řekl premiér Andrej Babiš (ANO) deníku Právo.
Vydavatelství požaduje, aby se omluva objevila na webu hejtmanství, na sociálních sítích, v magazínu Středočeského kraje a byla rozeslána do všech médií, která o události informovala.
Trestní oznámení podala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) kvůli údajnému šíření poplašné zprávy. Záchranářka si v otevřeném dopise zoufala nad nedostatkem ochranných pomůcek.
„Člověk, který dělá věci, o kterých si myslí, že jsou správné, toho přece později nemůže litovat,“ řekla v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz středočeská záchranářka Veronika Brožová.
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová po svém vystoupení neumožnila novinářům pokládat dotazy. Kauzou se má v pondělí zabývat i krajské zastupitelstvo.
Na nedostatek ochranných pomůcek si stěžovala záchranářka ze Zdib Veronika Brožová. Kraj tvrdí, že záchranářka neměla pravdu, a podal trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy.
Trestní oznámení souvisí s článkem, který list Náš region vydal počátkem koronavirové pandemie. Upozorňoval na nedostatek roušek pro záchranáře v kraji, na což si stěžovala záchranářka ze Zdib.
Na špatnou situaci ohledně pomůcek u záchranné služby si počátkem pandemie stěžovala záchranářka ze Zdib Veronika Brožová, podle kraje neměla pravdu. Zda oznámení míří na ni, hejtmanství neupřesnilo.
„Nejsme nijak chráněni. Máme jednu roušku,“ napsala středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO) záchranářka, která dennodenně přichází do kontaktu s lidmi s podezřením na koronavirus.
S obnovením operací v obvyklém režimu se počítá od ledna. Objednaní pacienti budou po dohodě zákroky podstupovat i o víkendech, nemocnice musí dohnat zpoždění.
„Důvodem zrušení byla dlouhodobě nízká aktivita oblastní organizace a špatné výsledky,“ uvedl k ukončení činnosti celopražské organizace první místopředseda organizace Miroslav Nauč.
Myslím si, že všichni budete souhlasit, že naše hnutí zásadním způsobem proměnilo naší politickou scénu. My totiž měníme Česko. K lepšímu a změníme ho díky vám, občanům,“ řekl Andrej Babiš v projevu.
Jaroslava Pokorná Jermanová odmítá, že by se snažila ovlivnit státní správu kvůli Babišově kauze (oba ANO). Kraj začlenil odbor, který by rozhodoval, do jiného.
O složení předsednictva se rozhodne na celostátním sněmu ANO, který se uskuteční 16. února v Praze. V neděli odpoledne se ještě sejde sněm v Karlovarském kraji.