Kreslenému humoru se Johanus věnoval celý život. Postupně vytvořil stovky ilustrací a novinových kreseb. Zúčastnil se víc než tří stovek výstav. Inicioval setkávání českých karikaturistů.
„Závěr soudů nižších stupňů, že lacině populistické názory i vystupování žalobce v rozhodné době snese hodnocení i jako hloupé, je postaven na reálném základě,“ uvedl Nejvyšší soud směrem k Okamurovi.
Francouzský satirický deník Charlie Hebdo publikoval karikaturu o zemětřesení v Turecku. Vtip ale časopisu nepřinesl pozitivní reakce, naopak tím vyvolal spoustu negativních reakcí.
Švédský reportér Niklas Orrenius strávil rok po boku jednoho nejstřeženějších mužů v současném demokratickém světě. Lars Vilks totiž nakreslil proroka Mohameda jako pejska na kruhovém objezdu.
Lars Vilks kvůli karikatuře Mohameda s tělem psa obdržel výhrůžky smrtí. Od roku 2007 proto měl policejní ochranu. Švédská policie uvedla, že jel se dvěma policisty. Příčina nehody se vyšetřuje.
Dívka vyšetřovatelům přiznala, že se nezúčastnila hodiny o karikaturách proroka Mohameda a o svobodě slova, kterou vedl Samuel Paty, protože byla z hodiny vyloučena kvůli špatnému chování.
V úterý Erdogan zažaloval kvůli kresbě, která ho zobrazuje s turbanem v podobě bomby, nizozemského poslance Geerta Wilderse. Ten karikaturu sdílel na twitteru a Erdogana označil za teroristu.
Smrt Samuela Patyho vedla ve Francii k debatě o podobách islámu. To se nelíbilo prezidentu Erdoganovi, který svého protějška Macrona označil za duševně chorého a vyzval k bojkotu francouzského zboží.
Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo otiskl karikaturu se zříceným mostem v Janově, v jehož troskách zemřelo 43 lidí. Tématem satiry je práce italských stavařů i protiimigrační politika.
Islandský kreslíř Hugleikur Dagsson je známý svým jednoduchým stylem a opravdu hodně černým humorem. V češtině mu vyšly už čtyři knihy s názvy jako „A tomuhle se mám smát?“ či „To má být nějaký vtip?“
Během návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Londýně se zřejmě bude u tamního parlamentu vznášet nafukovací Trumpova karikatura. Akci povolil londýnský starosta.
Králíci Bob a Bobek nebo nešikovní kutilové Pat a Mat. Nakreslil je Vladimír Jiránek, který by ve středu oslavil 80. narozeniny. A jisté pojítko má i s Českým rozhlasem.
Poslankyně Natalja Poklonská si tento týden stěžovala šéfovi ruských vyšetřovatelů, že policie odmítá ztrestat karikaturistu, který zesměšnil její boj proti kontroverznímu filmu o carské rodině.
Polemiku vzbudila ve Francii obálka satirického týdeníku Charlie Hebdo, která znázorňuje jednoho z nejznámějších odborníků na islám Tariqa Ramadana s obří erekcí a nápisem „jsem šestý pilíř islámu“.
Srdečně vás zveme do Galerie Vinohradská 12 na výstavu vtipných kreseb rozhlasového kolegy. Přijďte se podívat, jak se proměnila jeho tvorba v průběhu let.
Podobizna Jany Nečasové (dříve Nagyové) z volebního autobusu Pirátské strany zatím nezmizí. Server iROZHLAS.cz zjistil, že Obvodní soud pro Prahu 3 zamítl její návrh na předběžné opatření.
V 75 letech zemřel autor kreslených vtipů a vědec Pavel Kantorek. Radiožurnálu to potvrdila jeho sestřenice Miriam Kantorková. V roce 1968 emigroval a v nyní byl profesorem na univerzitě v Kanadě.
Satirický časopis Charlie Hebdo znovu rozvířil hladinu veřejného mínění. Otiskl zesměšňující kresby Alexandrovců, kteří zahynuli na palubě letounu Tu-154. Kresby vyvolaly v Rusku ostrou kritiku a znechucení. Na jedné z kreseb jsou členové sboru třeba na dně moře a u obrázku je titulek: „Po katastrofě: Rudá armáda získala nové publikum." Podle českého kreslíře a karikaturisty Štěpána Mareše to ale není nic překvapivého. Rusko není zvyklé na to, že si z něj někdo dělá legraci.
Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo zveřejnil karikatury, které zesměšňují ruské Alexandrovce. Velká část pěveckého souboru zahynula při leteckém neštěstí v neděli nedaleko Soči. V Rusku vyvolaly karikatury ostrou kritiku a znechucení.
Václav Havel jako ochránce mírové holubice nebo jako rozhodčí boxerského zápasu mezi pravdou a lží. I takové obrazy jsou na výstavě karikatur nazvané Svět kreslí Havla. Ta je k vidění v Hudebním a divadelním klubu pražské Malostranské besedy.
Byt Pata a Mata a ukázky z natáčení tohoto animovaného seriálu uvidí návštěvníci v pražském Tančícím domě. Čtyři roky po smrti legendárního karikaturisty Vladimíra Jiránky tam začala jeho velká výstava.
Teroristický útok v redakci Charlie Hebdo, při kterém letos v lednu zahynula většina redaktorů, vyvolal celosvětovou solidaritu. V Paříži demonstrovalo za svobodu slova přes milion lidí. Více než devět měsíců po tragédii ale prožívá satirický časopis krizi. Jedním z důvodů je i obrovská suma peněz, kterou redakce Charlie Hebdo dostala, aby mohla týdeník dál vydávat.
Rok a půl od nástupu do funkce hejtmana Banské Bystrice nepřestává Marian Kotleba budit rozruch. Loni krajský časopis otiskl materiál oslavující válečný režim Jozefa Tisa, nyní doprovodil článek o snižování zadluženosti kraje antisemitskou karikaturou a brojí proti uprchlíkům.
Karikatury Denníku N se slovenského premiéra Roberta Fica dotkly natolik, že celé vládě nařídil, aby s těmito novinami nekomunikovala. Nejedná se přitom o první konflikt mezi slovenským premiérem a autorem karikatur Martinem Šútovcem, neboli Shootym. Karikaturistu prý Ficova reakce nepřekvapila.