Nepálská vláda vydala varování před záplavami pro celou zemi. Zakázala noční jízdy dálkových autobusů a řidičům osobních automobilů doporučila, aby nevyjížděli.
Podle dostupných informací přežil jen pilot, jenž vyvázl se zraněním očí. Přesné okolnosti nehody zůstávají nejasné. Místní televize odvysílala záběry sloupu hustého kouře stoupajícího z místa nehody.
Podle agentury DPA panují obavy, že se počet obětí ještě zvýší. „Máme zprávy, že pod sutinami je pohřbeno mnoho lidí,“ uvedl jeden z oficiálních činitelů okresu Džadžarkot.
V okrese Doti podle policie pět lidí utrpělo zranění a zřítilo se osm domů. Nejméně dva lidé se pohřešují. Na místo vyrazil armádní záchranný tým, v pohotovosti jsou dva vrtulníky.
Letoun stejné společnosti havaroval na stejné lince letos v únoru. Při nehodě zemřelo 23 lidí, kontrolní věž ztratila se strojem kontakt deset minut po vzletu, stroj se nedlouho poté.
Trojice alpinistů byla součástí elitní skupiny GEAN francouzské federace alpinismu. Louis Pachoud, Gabriel Miloche a Thomas Arfi se vydali nahoru po levé straně západní stěny vrcholu Mingbo Eiger.
Vláda tvrdí, že čísla nakažených koronavirem klesají, Nepál ale rozhodně není za vrcholem, tvrdí Věra Exnerová. Odnesou to podle ní především venkovské oblasti, které nejsou v hledáčku kamer.
Počet nakažených horečkou dengue v Nepálu letos raketově stoupl. Faktorů, které se podepisují na alarmující situaci, je víc – globální oteplování, silné monzunové deště i stěhování lidí do měst.
Světová média i sociální sítě v souvislosti s tragédiemi obletěla fotografie, která ukazuje dlouhou řadu vysokohorských turistů na velmi úzké zasněžené cestě.
Nehoda bangladéšského letadla, které v pondělí havarovalo při přistávání na mezinárodním letišti v nepálské metropoli Káthmándú, si vyžádala 38 mrtvých a 23 zraněných.
Z katastrofálního zemětřesení, které před rokem otřáslo Nepálem, se země vzpamatovává jen velmi pomalu. Především ve vesnicích lidé stále bydlí v improvizovaných přístřešcích a bez valné naděje na zlepšení. Hlavně mladí lidé proto odcházejí pryč. Většina míří do hlavního města Káthmandú.
Už čtvrtou noc strávily tisíce lidí v hlavním městě Nepálu Káthmándú pod širým nebem. Lidé se bojí dalších otřesů a nechtějí se vracet do svých domů. Mnoho z nich se ale kam vracet ani nemá. Přišli o střechu nad hlavou a zachránili jen holé životy. Koordinace humanitární pomoci úřady nezvládají. Lidé si stěžují, že pomoc se k nim dostává pomalu a nahodile.
Nepálský premiér Sušil Koirála vyzval po ničivém zemětřesení k urychlení záchranných prací. Svět žádá o poskytnutí stanů a léků pro přeživší. Oficiálně zatím nepálské úřady evidují víc než 4300 mrtvých, další stovku obětí pak hlásí okolní státy. Lidé se obávají o osud svých domů, zničené jsou i vzácné památky, včetně chrámu Maju Deval z roku 1690, který patří na seznam UNESCO.
Šok po ničivém zemětřesení v Nepálu, při kterém zemřelo 4310 lidí, vystřídalo rozčarování. Do země sice proudí humanitární pomoc z celého světa, k mnoha lidem se ale stále nedostala. Letiště v Káthmándú je přetížené, letadla tam čekají na přistání i několik hodin. Připravený odletět je i tým českých záchranářů. Zatím ale stále nedostal povolení k přistání. O situaci v Nepálu si moderátor Jiří Chum povídal s šéfem humanitárních programů organizace Člověk v tísni Markem Štysem.
Z nepálského Káthmándú prchají tisíce lidí. Po víkendovém zemětřesení město zasáhly další následné otřesy. Počet obětí už přesáhl 4310, podle nepálských úřadů ale bude konečné číslo ještě vyšší. Naděje, že je v sutinách někdo naživu, rychle klesá.
V nepálské metropoli Káthmándú se krátce po startu zřítilo letadlo s 19 lidmi. Nehodu nikdo z nich nepřežil. Kromě místních obyvatel bylo na palubě sedm Britů a pět Číňanů. Letiště v Káthmándú informovalo, že neštěstí způsobila srážka letadla s ptákem.