Ústavní soud zamítl stížnost Nadace knížete z Lichtenštejna a vládnoucího knížete Hanse-Adama II. z Lichtenštejna v jednom z mnoha sporů o někdejší rodový majetek v Česku. Ten nyní náleží státu.
Rodinu Srbových úřady vystěhovaly z jejich domu v Královicích v roce 195 kvůli údajnému podezření z trestného činu pobuřování a ohrožení jednotného hospodářského plánu.
Správa železniční dopravní cesty nabídla k prodeji pět nevyužívaných tratí. Za opuštěné lokálky žádala desítky milionů korun. Ani jednu trať se prodat nepodařilo. Jednou z nich je i zdevastovaná část železniční tratě na severním Plzeňsku z Mladotic do Kralovic. Obce na trati, které léta usilují o obnovení provozu, považují její prodej za definitivní likvidaci.
V Kralovicích v okrese Plzeň-sever mohou lidé nově navštívit expozici o rodu Gryspeků, kteří stáli u největšího rozkvětu města v 16. století. Výstava s fotografiemi, informačními panely či figurínou Floriána Gryspeka se nachází v kostele svatého Petra a Pavla a umístěna je v kapli Nejsvětějšího srdce Páně přímo nad hrobkou Gryspeků.
V kostele svatého Petra a Pavla v Kralovicích vzniká expozice o rodu Gryspeků. Umístěná bude v kapli Nejsvětějšího srdce Páně, která prošla rekonstrukcí a nachází se přímo nad hrobkou s mumiemi členů tohoto rodu. Unikátní zachovalé ostatky se ale dočasně musely přestěhovat, ohrožovala je totiž vlhkost. A není jisté, jestli se do léta do hrobky vrátí.