Vzhledem k tomu, že původní těleso lanovky se nedochovalo, současná správa muzea se rozhodla vytvořit jeho repliku podle dobových plánů a historických fotografií.
Radnice bývalých lázní Kyselka na Karlovarsku plánuje v průběhu roku pokácet 80 let starou lipovou alej v centru města. Stromy jsou nemocné a nebezpečné pro město. Nahradit je má nová výsadba.
Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví v ČR, která kritizovala devastaci lázní Kyselka, se musí omluvit šéfovi Karlovarských minerálních vod Alessandrovi Pasqualemu za výroky, že je kulturní ignorant a zavrženíhodná osoba. Musí mu také zaplatit jednu korunu za způsobenou nemajetkovou újmu. Dnes o tom pravomocně rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze, který tak částečně vyhověl Pasqualeho žalobě.
Kyselka u Karlových Varů bude v sobotu patřit příznivcům historické železnice. Na nedávno obnovenou trať vyjede vlaková souprava z 50. let minulého století. Vagóny potáhne parní lokomotiva, která patří mezi exponáty muzea železniční techniky v Lužné u Rakovníka.
Budoucnost bývalé hasičské zbrojnice v Kyselce na Karlovarsku je nejistá. Odborníci se nemůžou shodnout na tom, zda má v areálu bývalých lázní zůstat. Vlastník objektu, společnost Karlovarské minerální vody, zvažuje demolici. O osudu zbrojnice teď rozhodují úřady.
Kyselku na Karlovarsku dnes čekají hned dvě významné události. Do bývalého lázeňského parku se po letech vrátí busta regionálního balneologa Josefa Löschnera. A v jeho blízkosti vytryskne nově upravený vývěr Ottova pramene.
V Kyselce u Karlových Varů dnes otevřeli dům Stallburg – první rekonstruovaný objekt bývalých lázní. Stavební práce zajistila společnost Karlovarské minerální vody za více než 30 milionů korun. Na obnovu historického areálu se přijeli podívat pravnuk zakladatele lázeňského místa Rudolf Mattoni a exprezident Václav Klaus. Další objekt má být v Kyselce otevřen během půl roku.
Kyselka u Karlových Varů má za sebou další premiéru. Přímo v centru bývalých lázní se konal odborný seminář zaměřený na možnosti financování záchrany kulturních památek. Program semináře hostilo historické obecní kino, kam přišlo více než sedm desítek lidí. do Kyselky míří stále častěji kromě turistů i badatelé a památkáři.
Uplynulý víkend si mohli zájemci prohlédnout v Karlovarském kraji hned několik nedokončených staveb. Patřil mezi ně i dům Stallburg v Kyselce u Karlových Varů, který bude prvním opraveným objektem v areálu bývalých lázní.
Pomalu se začíná rýsovat nová podoba stáčírny Bílinské kyselky v areálu bývalých lázní v Bílině na Teplicku, kde už rok pracují dělníci. Zachován by měl být historický ráz budovy i některé detaily. Soukromou firmu vyjdou opravy zhruba na 140 milionů korun, část tvoří evropské dotace. Kromě nových provozních prostor má vzniknout i restaurace a muzeum.
Doprovodný program karlovarského filmového festivalu nabízí veliké množství koncertů, uměleckých dílen nebo výstav. Pozadu ale nezůstává ani okolí lázeňského města. Například v Kyselce u Karlových Varů dnes začíná výstava, která by měla oslovit místní obyvatele i festivalové návštěvníky.
Aleše Labíka zastupitelé Kyselky zvolili starostou až na druhý pokus. Do čela radnice se tak dostal místní rodák, který preferuje rozvoj všech tří obecních částí - Kyselky, Nové Kyselky a Radošova, kde žije nejvíc obyvatel obce. Značnou část svého úsilí chce věnovat péči o památky, které přitahují turisty.
Lidé si stěžují, že u prameníku běloveské kyselky Idy musí stát fronty. Ty se tam tvoří navzdory některým opatřením, které město zavedlo. Prodloužilo například provozní dobu nebo určilo maximální množství jednoho odběru. Proto se radnice rozhodla, že postaví ještě letní prameník.
Obec Kyselka na Karlovarsku začal před několika dny řídit nový starosta, nezávislý zastupitel Aleš Labík. Do funkce nastupuje v okamžiku, kdy do komunálních voleb zbývají necelé dva roky.
Záchrana bývalých lázní Kyselka u Karlových Varů má začít opravou vily někdejšího zakladatele komplexu Heinricha Mattoniho. Historické sídlo je znehodnoceno povětrnostními vlivy i nájezdy vandalů. V průběhu rekonstrukce má dojít i na úsporné metody, o provizoria ale nepůjde.
Do Kyselky u Karlových Varů v posledních letech přijíždějí turisté zejména kvůli tomu, aby se podívali na zchátralé budovy někdejších lázní. Málokdo ale ví, že právě v Kyselce už dlouhá léta funguje obecní kino. Radnice teď do biografu významně investovala, a tím ho zachránila před uzavřením.
Zchátralé památkově chráněné Lázně Kyselka na Karlovarsku mají novou šanci na záchranu. O jejich obnovu se chce pokusit vznikající obecně prospěšná společnost, která dnes odhalila své plány. Podle nich by dílčí záchranné práce měly začít ještě letos.
Bývalé Lázně Kyselka patří mezi nejznámější historické památky Karlovarského kraje. Paradoxně za to nemůže jejich rozkvět, ale jejich současný katastrofální stav. O budoucnosti bývalých lázní se v současné době zajímají nejen památkáři, ale i tisíce lidí z Česka i zahraničí.
Lidé v Karlovarském kraji vnímají přítomnost početné ruské menšiny v oblasti většinou negativně. Od nové krajské vlády voliči také očekávají, že se více zapojí do záchrany zchátralých Lázní Kyselka. Podle 69 procent lidí nevyužívá kraj všechny své pravomoci, aby památku zachránil. Vyplývá to z průzkumu ppm factum pro Český rozhlas.
Na starou vlečku u Kyselky se po letech vrací vlaky. Budou vozit minerálku. V Karlovarském kraji to přitom není jediný případ, kdy firmy mění auta za vlaky.
Před pražským sídlem společnosti Karlovarské minerální vody nahá a bezbranná víla Kyselka prosila černého zloducha Mattoniho, aby ji ušetřil před zánikem. Vysvětlení neobvyklé scény je prosté, studenti a umělci na pražském Mariánském náměstí upozorňovali svým happeningem na varující stav památkově chráněných lázní Kyselka na Karlovarsku, které vlastní zmíněná společnost.
Společnosti Karlovarské minerální vody a C. T. S. Duo představily studii na záchranu části bývalých lázní Kyselka na okraji Karlových Varů. Ze zhruba dvou desítek památkově chráněných objektů chtějí současní vlastníci zachránit šest až sedm budov. Plánují na to vydat až 400 milionů korun.
Stát zřejmě nepomůže zdevastovaným lázním Kyselka. Prezident Václav Klaus to dnes řekl na návštěvě lázní. Podle něj je zapotřebí hledat řešení, jak historickému objektu pomoci. Při dnešní návštěvě hlavy státu v někdejších lázních Kyselka bylo rušno. Kromě toho, že tu demonstrovali lidé podepsaní pod peticí za záchranu zchátralých objektů, padaly nadávky a dokonce i facky.