„Každý pacient by měl mít svého klinického farmaceuta a jednou za čas jet na lékový servis, zda je medikace dobře poskládaná, vysvětluje vedoucí Oddělení klinické farmacie ÚVN v Praze, Irena Murínová.
Lékárna musela omezit prostory, počet zaměstnanců i provoz. „Je tady dneska jenom jedna lékárnice. Práci v laboratoři by ona sama nezvládla,“ říká Zimák.
Francie testuje švýcarský projekt zapojení lékárníků do ošetřování pacientů. Chce tím řešit nedostatek lékařů ve venkovských oblastech. Někteří doktoři kritizují zvyšování pravomocí lékárníků.
Lidské příběhy a přání, se kterými pacienti chodí za lékárníky, člověk nevymyslí, ani kdyby se hodně snažil, tvrdí autorka knihy a stejnojmenného blogu Deník holky z lékárny.
Investovat do zlata, stříbra a dalších drahých kovů se nyní příliš nevyplácí, jejich cena letos klesla v průměru o jedenáct procent, píše deník E15. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.
Na odměny za jarní vlnu pandemie, která Česko zasáhla v březnu až květnu 2020, vláda schválila 11,5 miliardy korun. Nyní by to mělo být kolem 10 miliard. Zdravotnický personál tak dostane méně.
Francouzské lékárny chtějí pomoci v boji proti covidu-19. Už teď provádějí antigenní testy a lékárníci tvrdí, že jsou připraveni i na vakcinaci. Francouzi se v lékárnách můžou očkovat i proti chřipce.
Státní ústav pro kontrolu léčiv letos uložil skoro 140 pravomocných pokut za téměř 38 milionů korun. Nejčastěji lékárníkům za chyby při výdeji léků na předpis.
Absolvent Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové Krebs je vedoucím lékárníkem ve Slatinice u Olomouce. V nočních volbách na sjezdu komory porazil člena představenstva komory Kopeckého.
Farmaceut a účastník mise Lékařů bez hranic Stanislav Havlíček své zážitky z afrického Agoku popsal v knize Syn buvola. Knihu můžete tento týden vyhrát v pravidelné knižní soutěži serveru iROZHLAS.cz.
Jeho náhlé vysazení může mít vážné následky. Existuje skupina lidí, která ho potřebuje a nemůže si ho nahradit jiným lékem. Používá se především u starých lidí, ale také v dětské kardiologii.
Mezi Čechy jsou stále oblíbenější nákupy jízdenek po internetu. Filmaři požadují vyšší pobídky. Samořídicí auta by se mohla testovat na státním okruhu. To jsou témata pátečních novin.
Do nemocnic má jít v příštím roce podle ministerstva zdravotnictví historicky nejvíc peněz. Peníze navíc jim slíbily pojišťovny v rámci dohodovacího řízení.
Startuje pilotní fáze tzv. protipadělkového systému, který od února 2019 bude muset fungovat ve všech zemích Unie. Cílem je zamezit pronikání padělaných léků do lékáren.
Lékaři mají za sebou první měsíc povinného předepisování eReceptů. Za leden jich centrální úložiště eviduje asi 4,5 milionu. Řada doktorů si stěžuje třeba na to, že systém je občas pomalý a zdržuje.
Lékárníci varují, že díky elektronickým receptům, které od ledna nahradí ty papírové, může zkolabovat výdej léků. Lékárny se obávají, že stávající systém není na změnu dostatečně připravený.