„Novela zákona o shromažďovacím právu, schválená v červnu, porušila ústavu země a mezinárodní závazky Slovenska v oblasti lidských práv,“ tvrdí Amnesty International.
Republikánka Nancy Maceová argumentovala, že Sarah McBrideová „nepatří do ženských prostor, ženských koupelen. Tečka“. Demokratka uvedla, že není ve sněmovně proto, aby se handrkovala o záchody.
Registrované partnerství by lidé v Polsku uzavírali před vedoucím matričního úřadu na základě předložení souhlasného prohlášení osob uzavírajících partnerství.
Za svou činnost dostal řadu ocenění: v roce 2008 obdržel cenu portálu Colour Planet za mimořádný přínos pro LGBT menšinu, v roce 2019 získal Cenu Prague Pride za celoživotní přínos pro LGBT komunitu.
Konzervativní organizace usilují o omezení přístupu dívek ke vzdělání, o změnu učebních osnov a o ovlivňování vzdělávacích zákonů, uvádí zpráva Overseas Demographic Institutu.
Zákon nyní zakazuje „jakýmkoli způsobem ve vzdělávacím systému propagovat a podněcovat myšlenky a názory související s netradiční sexuální orientací nebo s jinou než biologickou pohlavní identitou“.
„V Jeruzalémě to nikdy není čistě zábava. Lidé mají dokonce trochu strach. Nikdo neví, co se semele. Je to protest. Demonstrujeme za své místo ve společnosti,“ říká jedna z účastnic pochodu.
Někteří církevní hodnostáři papeže omlouvali s tím, že italština není jeho rodným jazykem. Podle deníku La Stampa mnohé přítomné překvapilo, když z jeho úst zmíněný výraz slyšeli.
„Tito lidé jsou nesmírně zranitelní. Nevybrali si to. Stálo je spoustu odvahy si připustit, že jsou, jací jsou, přijmout se a pak to komunikovat svému okolí,“ zdůrazňuje Martina Jakelová.
Irák čelí tvrdé mezinárodní kritice kvůli zákonu zaměřenému proti komunitě LGBT+. Zákon například trestá odnětím svobody na deset až 15 let styky osob stejného pohlaví.
Původní návrh počítal dokonce s trestem smrti. Podle parlamentu je cílem zákona ochrana náboženských hodnot. Zákon kritizují obhájci lidských práv i americké ministerstvo zahraničí.
Reprezentativního výzkumu Národního ústavu duševního zdraví se zúčastnilo více než 3000 lidí, z toho téměř pět procent byli gayové, lesby a bisexuálové.
Zákon, o kterém v pátek jednají spolkoví poslanci, zdůrazňuje, že nikdo kromě dané osoby nesměl říct, zda měla dříve jiné pohlaví, než jaké má v aktuálních dokladech. Platí to i pro příbuzné.
„Většina lidí, kteří v církvích podporují manželství pro všechny, nemají potřebu své názory druhým omlacovat o hlavu a jsou méně slyšet,“ myslí si zakladatel projektu Víra v barvách duhy.
„Napsat knihu vyžaduje strašně moc odhodlání a sebeobětování. Naše literární kultura má navíc tendenci být snobská,“ upozorňuje Marek Torčík, autor románu Rozložíš paměť.
Policie zatím případ šetří jako trestný čin výtržnictví. A žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Napadení již odsoudil také ministr vnitra a šéf STAN Vít Rakušan.
Robin je mladý muž, ale nebylo to tak vždycky. „Nemám právo hodnotit, jestli pro ni bylo těžší nejdřív to, že jsem byla na holky, anebo to, co bylo potom. Ale obojí pro ni muselo být strašné,“ říká.
Homosexualita přestala být v Rakousku trestným činem v roce 1971. I po tomto datu však v rakouském trestním zákoníku přetrvávaly normy, které znevýhodňovaly homosexuály.
„Nezpovídám se z toho, že žiju se ženou. Ale z toho, že jsem mnohokrát mlžila na otázku, kdy si najdu manžela, jestli je někde pan dokonalý,“ přiznává.