Podle mluvčího magistrátu nejde o zásah jako takový, ale pouze o součinnost při vyšetřování. A tu poskytují. Další informace k tomu neuvedl. Mluvčí NCOZ pouze dodal, že detektivové nikoho nezadrželi.
„Plošný zákaz by mohl být v rozporu s judikaturou Ústavního soudu a Evropského soudu pro lidská práva, který vnímá žebrání jako základní lidské právo,“ vysvětlil primátorův náměstek.
Už jednou narazila, teď Praha 1 zkouší zakázat v noci vjezd do části centra kolem Dlouhé ulice znovu. Server iROZHLAS.cz ale zjistil, že pražský magistrát s omezením noční dopravy nadále nesouhlasí.
Základem kauzy Dozimetr je stíhání skupiny kolem podnikatele Redla, o níž policisté tvrdí, že obsadila klíčové pozice v pražském dopravním podniku, aby dosazení mohli ovlivňovat výběrová řízení.
Nejvyšší správní soud upozornil na pochybení úřadů v řízení o umístění stavby Masaryk Centre 1 u Masarykova nádraží v Praze, kterou na zakázku Penty navrhli architekti z ateliéru Zahy Hadid.
Silničáři totiž chtějí stihnout dokončit všechny opravy do konce letních prázdnin. Ty se tentokrát týkají směru z Braníka na Smíchov, a začít mají už zhruba za měsíc – 11. března.
Zahájení stavby se předpokládá na konci příštího roku a podle Hřiba realizace bude trvat pět až sedm let. Práce město koordinuje se Správou železnic (SŽ).
„Přístup, se který přicházejí dánští architekti, chce obnovit funkci budovy. V soutěžním návrhu navrhli nějakou cestu,“ říká náměstek pražského primátora.
Vedení klubu 1. ČLTK Štvanice oznámilo, že má kvůli novému architektinickému plánu přijít o polovinu kurtů. Podle vedení města však ještě o plánu pro Štvanici není rozhodnuto.
Praha 1 nechala v noci na čtvrtek nainstalovat značky zakazující vjezd mezi 22.00 a 6.00 do fakticky celé oblasti mezi Dvořákovým nábřežím, Pařížskou, Staroměstským náměstím a Revoluční ulicí.
Rezidenti za roční parkovací kartu platí 1200 korun ročně. Město nyní pracuje s několika návrhy změn, jde třeba o zrušení přenosných parkovacích povolení nebo úpravu podmínek parkování elektromobilů
Zájem pražského magistrátu zúčastnit se případných aukcí České pošty na prodej centrální pobočky a dalších nemovitostí schválili pražští zastupitelé koncem června.
Situace lidí v nouzi se podle platformy může dále zhoršit s schválením návrhu pražského magistrátu na nová pravidla přidělování obecních bytů, o kterém má rada hlavního města jednat v pondělí.
„Situaci analyzujeme a připravujeme se na všechny možné varianty. Stále ale preferujeme jednání o přímém prodeji, což by jednoznačně bylo ve veřejném zájmu hlavního města i státu,“ řekl Svoboda.
Výměna kalendária vyjde hlavní město i dodavatelskou firmu dohromady na dva milióny korun. Autorem současné desky kalendária je malíř a restaurátor Stanislav Jirčík.
Páternoster se před několika lety objevil ve videoprůvodci po Praze Honest Guide. Zhruba od té doby se začal zvyšovat počet turistů, kteří za zajímavou památkou do veřejně přístupné budovy přicházejí.
Praha má po téměř pětiměsíčním povolebním vyjednávání nové vedení. Jak stabilní nová koalice bude? Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla Alexandra Udženija, která se stane náměstkyní primátora.
„V Praze jde o to, kdo získá větší podporu v liberálně konzervativním proudu. Snaha zakotvit se v Praze, a tedy zakotvit se i v celostátní politice, je zcela jednoznačná,“ tvrdí Vladimíra Dvořáková.
Hana Marvanová odmítnutím zvolit i hlasy ANO primátorem Bohuslava Svobodu protáhla jednání o nové radě Prahy. Výslednou koalice Spolu, Pirátů a STAN ovšem preferuje. Sama však bude stranou.
V rozhovoru pro iROZHLAS.cz popisuje, jaké bude soužití se Zdeňkem Hřibem (Piráti), který v Praze povede dopravu. Udženija mluví i o anabázi se zastupitelkou Hanou Kordovou Marvanovou.