Vlajka ve středu večer nahradila ruskou trikoloru na obrazovce u jedné z dopravních tepen kazachstánské metropole, kam předtím přijel na dvoudenní návštěvu Putin. Ten byl v té době jinde.
Ruské ozbrojené síly už v mechanizované koloně pronikly na východní okraj Kurachove, kde utrpěly ztráty techniky, píše Meduza a dodává, že ruské síly k městu postupují ze severu a z jihu.
„Tvrdí, že z Moskvy přišel rozkaz, aby se počkalo na příjezd specialistů z metropole. Podle jiných zpráv sami lékaři nemocnice odmítli pitvu provést,“ říká zdravotník nemocnice v Salechardu.
Ruská protivzdušná obrana zlikvidovala v noci na sobotu 32 ukrajinských bezpilotních letounů nad čtyřmi oblastmi, uvedlo ruské ministerstvo obrany podle serveru Meduza.
Na místě zahynulo osm vojáků, dalších osm utrpělo zranění. Čtyři zranění posléze zemřeli v nemocnici. Všichni pocházeli z Vladivostoku, s armádou měli profesionální kontrakt.
Na ukrajinském seznamu spravovaném Ukrajinskou národní agenturou pro prevenci korupce figuruje už kolem 40 velkých zahraničních společností, včetně firem jako Raiffeisenbank nebo Yves Rocher.
Z Ruska se nelze dostat na s Prigožinem spojené weby agentury RIA FAJN ani na stránky mediální skupiny Patriot, pod níž spadají všechna jím kontrolovaná média. Cenzurní úřad svůj krok nevysvětlil.
Podle šetření Navalného Fondu boje proti korupci vlastní Obnosovovův zeť Rostislav Zorikov přes firmy Alterra a Riomax čtyřpodlažní dům na Žižkově v hodnotě asi šesti milionů eur.
Novináři nemají zlehčovat očekávání od avizované protiofenzívy ani tvrdit, že Kyjev na ni není připraven. Prokremelská média mají naopak zdůrazňovat, že západní země dodávají Ukrajině zbraně.
Lidé v osmi speciálních akváriích z Japonska můžou vidět až na 200 žahavců. Návštěvníci tak kromě pražského medúzária můžou teď navštívit i to chomutovské.
„Tak velkou (medúzu) jsem nikdy neviděla. Pozorovali jsme několik menších medúz na jednom pěkném útesu poblíž, a pak se ze tmy vynořil tento obrovský, nádherný kus,“ řekla Dalyová.
Podle serveru The Telegraph bylo v oblasti od začátku prosince požaháno přes 18 tisíc lidí, což je až třikrát více než za stejnou dobu v předešlém roce.
Pobřeží Evropy na mnoha místech zaplavují medúzy. V posledních týdnech se objevily například ve Francii, Švédsku, Irsku nebo Německu. Hejno obřích medúz požahalo na pláži na severu Německa 90 lidí.
Italské pláže na jihu země bojují s invazí medúz. Už jich je podle profesora zoologie Stefana Piraina tolik, že se s nimi Italové budou muset naučit žít. Mohou je třeba zařadit do jídelníčku.
Jsou malé jen jako nehet na palci. Přesto vám mohou způsobit velmi vážné zdravotní obtíže. Medúzy z třídy čtyřhranek míří k australským plážím, varoval britský list The Times. Kvůli požahání skončili těsně před koncem roku čtyři lidé v nemocnici.
Italské pobřeží v okolí Rimini je v těchto dnech plné malých medúz. Místní plavčíci ale ujišťují, že není čeho se bát. Na oblíbenou část pobřeží jezdí hlavně rodiče s dětmi, ale dobré zázemí poskytuje tahle oblast i sportovcům.
Sladkovodní medúzy si oblíbily vodu v bývalých pískovcových lomech nedaleko Konětop na Mělnicku. Dávno uzavřené povrchové doly ale využívají i lidé, kteří se sem jezdí koupat. Neškodní živočichové nejsou vždy vidět. Zájemci musí mít trpělivost a štěstí.
Pobřeží Středozemního moře má velký problém, napadly ho medúzy. Objevují se v širokém pásu od Cassis až po Monako a komplikují turistům život. Ti se kvůli obavám z popálení bojí koupat. Nejhorší situace je kolem Toulonu a Hyeres.
Belgičany ohrožují při koupání v moři tisíce medúz. Ty se k belgickému pobřeží stahují kvůli současné vlně veder. Ošetření muselo kvůli popáleninám od medúz podstoupit více než sto lidí.
Zatímco my se v těchto dnech zavrtáváme do kabátů a ovíjíme radiátory zkřehlýma rukama, na jižní polokouli vrcholí koupací sezona. Ve slunné Austrálii se teď sice vyhřívají ve zhruba třiceti stupních, v některých oblastech je ale lepší chodit do vody oblečený. Jen v ochranném obleku se člověk uchrání před smrtelně nebezpečnou medúzou čtyřhrankou, která má lepkavá, až tři metry dlouhá vlákna.
Do chladicího systému izraelské uhelné elektrárny Hadera, která leží na pobřeží Středozemního moře, se dostaly tisíce medúz. Pracovníci elektrárny s mořskými tvory zatím úspěšně bojují - za hodinu odchytávají asi tunu medúz a vynášejí je na skládku, přesto elektrárně hrozí výpadek.