Soud ministerstvu nařídil, aby ženám za vzniklou škodu a nemajetkovou újmu zaplatilo necelých 60 tisíc korun a úroky z prodlení. Ministerstvo teď posuzuje, zda je za škodu odpovědný konkrétní úředník.
Čekání na umělý kloub se nejspíš protáhne. A odkládat se mohou i další výkony, varují nemocnice. Podle návrhu úhradové vyhlášky mají totiž některé z nich dostat v příštím roce méně peněz.
Česká lékařská komora o zdravotnické odbory dál odmítají, aby na zaručenou výši odměny dosáhli zdravotníci jen v případě, že odpracují v průměru 8 přesčasových hodin týdně.
Ministerstvo zdravotnictví nově musí samo ověřovat, zda žadatelka o odškodnění byla v minulosti obětí protiprávní sterilizace. Uvedl to Nejvyšší správní soud. Obětí se přihlásily stovky.
„S majitelem je nyní diskutována výše nájmu, na jejímž základě by mohly probíhat úpravy chlapeckého i dívčího oddělení s tím, že ta částka bude úměrná těm úpravám,“ říká ředitelka nemocnice.
Podle ministerstva zdravotnictví je nutné rozlišovat u vlivu nadměrného hluku z hudebních produkcí ve venkovním prostoru obecné obtěžování a přímé zdravotní účinky.
„Všechny fakultní nemocnice dostaly zprávu o tom, že mají udělat inventuru, zkontrolovat stav zásob a udělat ekonomiku na případnou válku,“ popisuje ve videu známý dezinformátor Ladislav Vrabel.
„Personální stav je takový, že je obtížné udržet základní páteř a chybí tady kdokoli, kdo by měl ambici, chuť, volnou kapacitu další služby zřizovat,“ popisuje psychiatr Tomáš Kašpárek.
Už teď se ukazuje, že problémem není pouze nedostatek toho či onoho, ale neodpovídající rozdělení, a to jak podle profesí a zaměření, tak i podle geografického umístění.
Asociace českých a moravských nemocnic poukazuje hlavně na zranitelnost starší populace, která potřebuje zvýšený objem zdravotní péče, jejíž dostupnost v regionech by mohla být omezena.
Dopoledne Ministerstvo zdravotnictví na dotaz iRozhlasu odpovědělo, že o sbírce nevědělo. Podrobně informované nebylo podle mluvčího nemocnice Petra Sulka ani vedení nemocnice.
Chyť mě, když to dokážeš – film o šikovném podvodníkovi, který dokáže unikat ze spárů neústupného agenta FBI, připomíná aktuální tažení ministerstva zdravotnictví proti prodeji kanabinoidů.
Podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka mají situaci zlepšit dvě novely zákona o léčivech. Ty zvyšují dohled nad distribucí léků, ale i sankce pro ty, kteří s nimi ilegálně kšeftují.
Před předložením zákona k připomínkám podle něj ministerstva zdravotnictví návrh s Digitální informační agenturou, která je ústředním koordinačním místem digitalizace, nekonzultovalo.
Řetězovými e-maily se šíří informace o změně limitů pro vrácení přeplatků za léky. Jak ale zjistil tým Ověřovny! na vlastní kůži, ke změnám ve skutečnosti nedošlo.
O epidemii akutních respiračních infekcí odborníci hovoří ve chvíli, kdy nemocnost přesáhne 1600 až 1700 nemocných na 100 000 obyvatel. Za předchozí týden stoupl počet nemocných na 1750 na 100 000.
Úhrada na tři měsíce má podle autorů novely omezit „nadměrný výskyt“ takzvaných sociálních hospitalizací. Lidé často v LDN zůstávají, protože návazná péče chybí.
Nemocné české zdravotnictví. Jak ho uzdravit? Téma pro velkou diskuzi a dva odborníky – Lucii Bryndovou z OECD a Jakuba Hlávku z Masarykovy univerzity.
Někteří lékaři výpovědi z přesčasů ještě nestáhli a podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly si snaží vyjednat další výhody nad rámec dohody. „Do systému to vnáší značnou nejistotu,“ upozorňuje.