Sedmačtyřicetistránkový dokument vydaný 13. října má Radiožurnál k dispozici. Podle Mirgové elektrárna nezatíží přírodu emisemi ani hlukem a její vlastník navíc doložil chybějící dokumenty.
Ve většině případů důvodem voleb bylo to, že se pro loňské zářijové obecní volby nenašel dostatek kandidátů. O 82 mandátů se tam ucházelo 188 platných kandidátů, uvedl Český statistický úřad.
Sdružení SNK volby prohrálo celkem o 27 hlasů. S ohledem na to, že kandidátka měla sedm lidí a každý volič měl tak sedm hlasů, výsledek mohli ovlivnit čtyři hlasující.
Starostka Moldavy sice vyškrtla ze seznamu voličů přes 40 lidí, předseda volební komise ale nechal odvolit všechny. Zdůvodňoval to tím, že dokladem prokázali, že mají v obci trvalé bydliště.
Energetický regulační úřad má nyní dvě možnosti, jak o licenci rozhodne: elektrárna buď o licenci přijde úplně, nebo jí bude udělena od nového data, a to nejpozději ode dne, kdy bylo řízení obnoveno.
Hnutí SPD mělo podle současného vedení obce vyhrát díky hlasům 23 lidí, kteří si v Moldavě zapsali trvalé bydliště teprve v září, mělo tak údajně dojít k ovlivnění voleb.
„Volební zákon neupravuje žádný postup nebo žádnou situaci, kdy by obecní úřad sám mohl vyškrtnout osoby ze seznamu voličů,“ říká ředitel odboru voleb ministerstva vnitra Jirovec.
Některé obce v Česku se potýkají s přílivem desítek nových obyvatel. I když je tam nikdo nezná, hlásí se k trvalému pobytu. Podle starostů může jít o snahu ovlivnit volby.
Válka na Ukrajině by se mohla rozšířit do Podněstří. Jak charakterizovat tento separatistický region v Moldavsku? Server iROZHLAS.cz popisuje jeho současnou podobu i historické asociace.
Deset hodin vyslýchali policisté v kauze ROP Severozápad Jaroslava P. Klíčový svědek nejnovější dotační aféry před rokem a půl předal detektivům zásadní materiál, jenž nakonec vedl k obvinění předních severočeských podnikatelů, politiků a úředníků. Politik musel v polovině ledna podrobně vysvětlit, jak k dokumentům přišel. Zpravodajský web Českého rozhlasu se s obsahem jeho výpovědi seznámil.
V obci Moldava se válčí o větrné elektrárny. Postavit by je v Krušných horách nedaleko obce chtěl miliardář Daniel Křetínský. Dlouhodobě proti jsou ale místní občanská sdružení, informuje týdeník Respekt.
Ústecký krajský soud zrušil kvůli nezákonnému postupu úřadů stavební povolení na fotovoltaickou elektrárnu v Moldavě na Teplicku. Elektrárnu postavila v chráněné oblasti Natura 2000 společnost Talwin, zkolaudovaná je od roku 2011. Stavební úřad v Duchcově, který povolení vydal, se má podle soudu řízením zabývat znovu.
Vrtulník s termovizí, desítky policistů ani služební psi nedokázali zatím najít 54 letou ženu, která se minulý týden v úterý ztratila v Moldavě v Krušných horách.
Zejména o ochraně přírody včera v Dubí celé odpoledne diskutovali obyvatelé z Čech i Německa s odborníky, a to kvůli plánu pražské firmy postavit u Moldavy na Teplicku 18 větrných elektráren. Větrníky mají zasahovat i do života ohrožených druhů zvířat a ptačích oblastí.
U Moldavy na Teplicku by mělo vyrůst 18 větrných elektráren. Lidé z okolí mají právě dnes poslední šanci říct na celou stavbu svůj názor. V Lidovém domě v Dubí si od 14 hodin vyslechnou pro i proti také zástupci pražské firmy EP Renewables, která chce větrníky postavit.
Asi 130 odpůrců stavby větrných a fotovoltaických elektráren se sešlo dnes dopoledne na Moldavě v Krušných horách. Protestovali proti zastavění hřebenů východního Krušnohoří větrníky. V dohledné době jich mají v okolí Moldavy vyrůst více než čtyři desítky. Akce se zúčastnilo také několik desítek obyvatel saské části Krušných hor.
Moldava v Krušných horách na Teplicku se už dřív stala terčem zájmu médií kvůli podezřelému přírůstku tamních obyvatel jen pár týdnů před komunálními volbami. Letošní volby budou mít zřejmě stejný scénář. Někteří lidé z obce proto napsali dopis ministrovi vnitra a žádají ho, aby poslal do Moldavy pozorovatele.