Nový komediální seriál Osada režiséra Radka Bajgara podle scénáře Petra Kolečka má být metaforou společnosti v prostoru chatařů. První ze třinácti dílů uvidí diváci České televize (ČT) 3. září.
Řidiči musí v Nižboru na Berounsku počítat s dopravním omezením. Na jednom ze dvou hlavních tahů obcí totiž silničáři začali opravovat opěrnou zeď. Silnice má zůstat uzavřená do konce října. Rekonstrukce opěrné zdi vyjde na víc než čtyři miliony korun, platit ji budou krajští silničáři.
Není to tak dávno, co bylo kino v každé větší střediskové obci. Dnes nejsou ani v mnohých městech. Podle některých signálů se však kina v lehce pozměněné podobně mohou vracet. Mladí prý už nechtějí sedět u facebooku, chtějí se zase družit. I v to doufají v Nižboru na Berounsku, kde si kino zařídil herec Tomáš Hanák.
Manžele Kružítkovy z Nižboru navštívil Český rozhlas ve chvíli, kdy už měli vystěhované věci, nocleh domluvený u švagrové a jen ze silnice sledovali, jak jejich domek s rezavým kocourem a dvěma kočkami pozvolna zaplavuje voda. Je to právě dva měsíce.
Dvě hodiny po poledni začaly na zámku v Nižboru na Berounsku oslavy keltského svátku hojnosti a první sklizně. Jmenuje se Lughnasad a v Nižboru se při té příležitosti představí keltští hudebníci, tanečníci, bojovníci i řemeslníci. A mají tam taky archeologickou dílnu.
Když se řekne „nádražní restaurace", většina lidí si po zkušenostech představí nevábný lokál plný podivných individuí. Těžko se na takové místo vydáte s rodinou například na oběd nebo večeři. V Nižboru na Berounsku je to ale jinak. Tamní nádražní restauraci ocení jak milovníci architektury, tak i gurmeti.
Průměrný návštěvník Nižbora by si dvou komínů, které ční přes Berounku, asi nijak zvlášť nevšiml. Přitom vedou k pecím, kde se už 200 let dělá nejhezčí sklo nejméně v celém kraji.