Nejvyšší správní soud potvrdil dřívější rozsudek, podle kterého snahy státu o blokování dezinformačních webů v souvislosti s útokem na Ukrajinu nepředstavovaly nezákonný zásah do práv veřejnosti.
Nejvyšší správní soud definitivně potvrdil své minulé rozhodnutí. Unie obhájců tak neuspěla ve své stížnosti týkající se pořadu Otázky Václava Moravce.
Karel Janeček v úterý večer sdělil, že se obrátí na Evropský soud pro lidská práva a věří, že uspěje. Výsledek voleb a zvolení Pavla respektuje, jde mu o spravedlnost a příští hlasování, zdůraznil.
Předseda senátu Petr Mikeš uvedl, že podle senátu Zeman po subjektivní stránce podjatý nebyl a že neměli pochybnosti, že by dovolání ve věci dopadlo zcela stejně, pokud by se Zeman z procesu vyloučil.
Předseda Okresního soudu Mělník Oldřich Kajzr u soudu uvedl, že Veselý pochybil u případu, který se týkal domácího násilí a figurovalo v něm vykázání z obydlí.
Ministerstvo může opatření ještě změnit tak, aby odpovídalo nárokům soudu. Rozhodnutí NSS padlo neveřejně, soudci ve čtvrtek výsledek oznámili na tiskové konferenci.
Soudní spory o informace se vlečou roky a soudy jen neochotně úřady k něčemu nutí. Pokud chce občan odpověď na otázku, musí se obrnit trpělivostí a připravit si peníze na soudní tahanice.
Prezident Miloš Zeman už má téměř jistě vybraného nástupce Josefa Baxy v čele Nejvyššího správního soudu. Jméno oznámí včas, ale teprve poté, co se s kandidátem sejde
Iva Hrdinová, předsedkyně Krajského soudu v Ostravě, před kárným senátem uhájila svůj postup při přerozdělování incidenčních sporů. Senát ji zprostil kárné žaloby, kterou na ni podala ombudsmanka.
Policie nechybovala, když předloni v mezinárodním vlaku vyzvala k prokázání totožnosti právničku Zuzanu Candigliotu. Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil verdikt Krajského soudu v Brně, podle kterého policisté postupovali nezákonně.
Nejvyšší správní soud (NSS) podal k Soudnímu dvoru EU takzvanou předběžnou otázku, která má vyjasnit oprávněnost zajišťování migrantů za situace, kdy české právo nedefinuje objektivní kritéria "vážného nebezpečí útěku". Otázka se konkrétně týká cizinců, kteří mají být podle dublinských nařízení přemístěni do jiného státu unie k posouzení jejich žádosti o azyl.
2:10
|Martin Drtina, Mirko Kašpar, Kateřina Kozmová|Zprávy z domova
Nejvyšší správní soud dnes rozhodne, kdo se nakonec objeví na hlasovacích lístcích pro lednové prezidentské volby. Soudci využili celou 15denní lhůtu, kterou jim zákon dává, aby námitky prezidentských kandidátů zhodnotili. Rozhodnutí nastaví pravidla, jak se mají počítat neplatné podpisy. Jinak si prováděcí předpis vykládá ministerstvo a jinak všichni tři odmítnutí uchazeči.
Nejvyšší správní soud dal za pravdu policistům, kterým se nelíbilo, že musí měsíčně odpracovat až 150 přesčasových hodin zadarmo. Vyplývá to z rozsudku, který získala Česká televize. Neplacené přesčasy můžou policistům jejich nadřízení uložit, pokud jde o "důležitý zájem služby". To ale podle soudu není situace, kdy přesčasy nahrazují nedostatek pracovníků.