„Operace rodinných příslušníků je kontroverzní. Co se týká pana Bati, tak nás překvapilo, že přijel do Zlína, mohl si nechat operaci udělat v Americe,“ vzpomíná primář oční kliniky Stodůlka.
„Každý člověk, který si začne nasazovat čočky, si za pár týdnů až měsíců řekne: To je úplně jednoduchá věc, to všechno vím, nemusím se o to starat. A pak se o to nestará,“ kritizuje primářka Valešová.
Nechala si napravit oční vadu. Běžný zákrok se ale změnil v mnohaměsíční martyrium, během nějž o zrak málem přišla. Slovenská právnička se soudí s českou oční klinikou Gemini, která pochybení odmítá.
Počet lidí, které trápí šedý zákal, v České republice roste. Postihuje sedmdesát pět procent lidí nad šedesát let. Pacienti, kteří trpí tímto onemocněním, teď mají možnost výběru. Kromě Krajské nemocnice v Liberci se mohou nechat nově operovat i na liberecké Oční klinice U Lípy.
Oční oddělení v Třebíči změnilo adresu, někteří lidé ho nemohou najít. Zadlužená třebíčská nemocnice v rámci úspor ruší odloučená pracoviště a jedním z nich bylo také oční oddělení na Družstevní ulici.
Miliony lidí na planetě trpí vadami zraku a zejména v chudých zemích Afriky nemají šanci na zlepšení. Doslova zázračnou práci tak vykonávají doktoři a sestry z oční kliniky na západě Rwandy, která funguje díky finančním darům z České republiky, konkrétně od organizace Světlo pro svět. Toto zdravotnické zařízení navíc jako jediné v regionu operuje děti.
Oční lékaři v Karlovarské krajské nemocnici provedli světově unikátní operaci - implantaci relativně nové umělé rohovky. Výjimečnost zákroku tohoto typu, který se sice v některých nemocnicích provádí, byla ve zvoleném chirurgickém postupu operace. Díky němu se karlovarské zařízení stalo prvním na světě, které tuto techniku použilo. První pacientkou byla Judita Šiňanská z Chebu. Posledních 15 let neviděla téměř nic.