Na pobřeží Normandie se konala řada ceremonií, které připomínaly 80 let od námořní invaze, která spojeneckým vojskům zajistila rozhodující vítězství nad nacistickým Německem.
Přítomnost nejvýznamnějších státníků na oslavách 70. výročí vylodění v Normandii pomohla prolomit ledy mezi Moskvou a zbytkem světa. Ruský prezident Vladimír Putin se krátce setkal jak s americkým prezidentem Barackem Obamou, tak s nově zvoleným ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.
Desetitisíce turistů, válečných veteránů a jejich rodinných příslušníků se sjely do francouzské Normandie na oslavy 70. výročí spojeneckého vylodění. Seskokem 300 britských výsadkářů dnes v Ranville začala hlavní část vzpomínkových akcí. Ty vyvrcholí v pátek odpoledne slavnostním ceremoniálem.
Do dnešních dnů se zachovaly už jen pouhé 3 lodě, které se před 70 lety aktivně podílely na spojeneckém vylodění v Normandii. Britský lehký křižník Belfast vypálil 6. června 1944 jednu z prvních salv na německá opevnění. Dnes kotví na Temži u londýnského Toweru a je z něj skvělé interaktivní muzeum.
Asi největšími lákadly Muzea Dne D v anglickém Portsmouthu jsou 83 metrů dlouhá tapisérie s výjevy z vylodění v Normandii a také spousta vojenské techniky. Na kus řeči se v muzeu zastavil i přívětivý veterán, který tuto historickou událost zažil a přistál na pláži Gold.