Podvodníci zřejmě lákali oběti nabídkami milostných vztahů a poté na ně vyvíjeli nátlak, aby z nich vymohli hotovost na investice do kryptoměn a projektů, které ve skutečnosti neexistovaly.
Kybernetickými útoky je výrazně ohrožena necelá desetina nemocnic. Vyplynulo to z testování, při kterém se zkoumala odolnost webových stránek nemocnic a pojišťoven.
Podle analýzy Hunt.io spočívá kybernetický útok v zaslání ZIP souboru obsahujícího jako návnadu reálnou pozvánku na konferenci, kromě ní je však přiložen i škodlivý soubor.
„V okamžiku, kdy po vás chce někdo osobní údaje prostřednictvím SMS nebo e-mailu, vždycky jde o podvod,“ varuje bezpečnostní expert. Policie letos očekává více než 20 tisíc pokusů o kyberpodvod.
Téměř každý podvodný telefonát skončí škodou pro klienta, lidé přicházejí o vysoké částky. Stále častěji se ale objevují i podvody na sociálních sítích, kdy pachatelé lidem kradou identitu.
Podvodné zprávy se podle úřadu šíří e-mailem nebo SMS zprávami. Jazyková kvalita textu zpráv se v různých verzích liší, obecně jde ale o strojový překlad, který lze pozorným čtením odhalit.
Z několika českých telefonních čísel útočníci rozesílají SMS zprávy, ve kterých je uživatel nabádán k aktualizaci přihlašovacích údajů do služby Apple ID prostřednictvím falešné přihlašovací stránky.
Hackeři chtějí využít, že lidé objednávají dárky přes internet a pošta i jiné firmy doručují víc balíků. Hackeři se tak snaží z lidí vylákat peníze, čísla platebních karet nebo jim zavirovat počítač.
Váš balíček čeká na platbu, láká Čechy podvodná SMS, která je zároveň vyzývá k platbě 79 korun. Podvodníci se ale tímto způsobem snaží získat od lidí peníze a údaje o bankovní kartě.
Podle novináře britského deníku The Guardian Lukea Hardinga „všechny důkazy ukazují na GRU“. Že k napadení došlo, potvrdil i poskytovatel šifrovaných e-mailových klientů ProtonMail.
Reklama slibuje soutěž o dovolenou v hodnotě 40 tisíc korun a falešné stránky vydává za „nový vzhled internetového bankovnictví“. Vedení mBank již případ zaznamenalo a klientům rozeslalo varovný mail.
Každá čtvrtá firma v Česku je terčem hackerů. Podle celosvětového průzkumu hospodářské kriminality je nejčastějším typem útoku takzvaný phishing – tedy podvodné emaily.
Některým klientům banky ČSOB v pondělí ráno přišly podvodné e-maily. ČSOB ale nedokáže určit, kolik e-mailů hackeři poslali. Banka zatím neuvedla, jestli byl někdo z jejích klientů poškozen.
Stalo se vám, že vás na facebooku v poslední době požádal o přátelství někdo, koho už v přátelích máte? Možná jste se stali obětí takzvaného phishingového útoku.
Hackerům ze skupiny Fancy Bears se podařilo získat dokumenty z databáze Světové antidopingové agentury. Na základě získaných materiálů o zdravotních výjimkách pak tvrdí, že na olympijských hrách v Riu dopovalo několik reprezentantů USA. WADA útok přiznala a únikům informací se hodlá bránit.
Jméno nadace Dobrý anděl pomáhající rodinám nemocných zneužil neznámý pachatel. Podvodnými e-maily, takzvaným phishingem, chce z lidí vylákat peníze. Text se tváří, jako by ho napsala nadace, ve skutečnosti je ale odeslaný z jiné adresy.
Hackeři se zaměřili na citlivé údaje klientů GE Money Bank. Hesla k účtům se snaží vylákat pomocí takzvaného phishingu. Stejným způsobem se podvodníci už začátkem týdne pokoušeli získat citlivé údaje také od zákazníků Komerční banky. O případech informovaly Novinky.cz.
Podvodníci opět lákají z lidí osobní údaje pomocí e-mailů. Tentokrát zneužili jméno České národní banky. Falešné zprávy nabádají příjemce, aby zpětně odeslali svá citlivá data pod záminkou, že banka musí podle zákona zjistit původ jejich peněz. Centrální banka eviduje desítky takových případů.
Klienti české pobočky ING by si v těchto dnech měli dát pozor na podvodné emaily. Takzvaný phishing je nejčastější metodou počítačových pirátů, jak připravit zákazníky bank o peníze. Ve falešném mailu většinou žádají doplnění údajů.
Nejrozšířenější systém pro platby na internetu PayPal zneužívají internetoví útočníci. Klientům společnosti, a to i v České republice, rozesílají podvodné „phishingové emaily". V nich žádají doplnění údajů. Několik lidí tak už podle informací Radiožurnálu přišlo o peníze.