Studie vědců z Dublin City University se zúčastnilo 60 fotbalových brankářů. Výsledkem bádání bylo, že brankáři jsou zřejmě schopní vnímat sluchové a zrakové podněty odděleně a v menších intervalech.
„Měření teď ovšem potvrdilo, že antivodík gravitace přitahuje úplně stejně jako vodík. Na jednu stranu se nekonalo žádné spektakulární překvapení, ale byl velký úspěch měření provést,“ říká fyzik.
Na Žatecku, v „domovském“ regionu chmele, ho pěstují ve výšce 230 metrů nad mořem, chmelnice v Humpolci je položená mnohem výš. Jiné je také typické počasí.
Školní experiment zkazil vítr, který rozfoukal používané chemikálie. Žáci, kterým je deset až jedenáct let, utrpěli popáleniny na těle, obličeji i končetinách.
Pokus vědců a rybářů se solným roztokem na Bečvě nebyl podle odboru životního prostředí a zemědělství Zlínského kraje porušením vodního zákona. Hostem Radiožurnálu byl přírodovědec Jakub Hruška.
Sledovali mořské scény, jiná zvířata, záběry pralesa, měst i venkova. Vědci jim také promítali záběry s potravou nebo dokonce abstraktní umění. Reakce chvostanů popisuje studie v časopise Animals.
Kyanid vypustil 20. září do řeky dosud neznámý pachatel. Havárie postihla Bečvu pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku po Přerov. Rybáři odvezli do kafilerie přes 40 tun ryb.
Trojice reportérů Českého rozhlasu Brno vyzkoušela, jestli je rychlejší dostat se do sídla rozhlasu v Beethovenově ulici autem, na kole nebo městskou hromadnou dopravu.
V České republice začne ve čtvrtek druhý ročník jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory, tedy střední školy a víceletá gymnázia, které se skládají z testu z češtiny a matematiky
Mike Hughes je zastánce teorie o placaté Zemi. A to, že Země není kulatá, se chystá dokázat. Vytvořil vlastní vesmírný program, sestrojil raketu a jako důkaz se chystá vyfotit okraj Země.
Základním kamenem současné částicové fyziky je statistika. Data získaná měřením totiž pomohou najít souvislosti, o kterých vědci třeba jen teoretizují.
Českokrumlovský soud dal tříletou podmínku Michalovi Benešovi, který podle obžaloby nabídl úplatek soudnímu znalci. Chtěl tím prý ovlivnit zkoumání počítačových souborů, které obsahovaly klíčové důkazy proti podnikateli Františku Savovovi. Michal Beneš obvinění odmítá. Rozsudek ještě není pravomocný.
V Německu začíná soud s bývalými manažery společnosti Porsche. Někdejší generální ředitel Wendelin Wiedeking a finanční ředitel Holger Härter jsou obvinění z manipulace s akciovým trhem. Před sedmi lety se prý tajně pokusili převzít automobilku Volkswagen.
Vědci dnes v bývalé briketárně v Tisové na Sokolovsku zkoumali, jak se oheň šíří ve velkých uzavřených prostorách. Požár založil přímo náměstek ředitele hasičů Karlovarského kraje Oldřich Volf. Výsledky testu mají pomoci při konstrukci bezpečných domů.
Známého dánského kritika islámu Larse Hedegaarda se někdo pokusil zabít. Útočník převlečený za listonoše po něm střílel mezi dveřmi jeho kodaňského bytu, vůbec ho ale nezasáhl. Krátce poté ho zadržela policie. Sedmdesátiletý historik a spisovatel Hedegaard vyvázl otřesený, ale bez zranění.
Na základní škole v Kladně se vážně popálil patnáctiletý chlapec při provádění pokusů během vyučování. Žák deváté třídy utrpěl popáleniny na horní polovině těla.
Účastníci mise Mars 500 strávili 520 dnů v dobrovolné izolaci, která se pokoušela nasimulovat let na rudou planetu. Na zem, od které se kosmická loď nikdy neodlepila, se šestice kosmonautů vrátila už v pátek. Dnes se ale vůbec poprvé od příletu objevila v Moskvě před novináři.
Cestujícím na palubě letadla Tureckých aerolinií na lince Oslo-Istanbul se podařilo zabránit únosu letounu. Za nepovedeným činem stojí čtyřicetiletý muž z Turecka.
V Nejdku na Karlovarsku se pokusila sedmadvacetiletá žena otrávit svou šestiletou dceru. Když měla dívenka v noci žízeň, dala ji matka vypít nemrznoucí směs Fridex. Dítě teď bojuje v nemocnici o život. Žena se již k hrůznému činu přiznala.
Malý Velký třesk se podařil. Po technických problémech se vědcům z Evropské organizace pro jaderný výzkum podařilo napodobit v malém tzv. Velký třesk, tedy moment, od něhož je pozorovatelné rozpínání vesmíru. V urychlovači částic pod zemí na hranici Švýcarska a Francie se srazily protonové paprsky silou 7 teraelektronvoltů.