Jedenáct polských rodin získalo po 80 letech osobní předměty svých příbuzných transportovaných do koncentračních táborů. Německý archiv jim předal hodinky, snubní prstýnky, řetízky i růženec.
Žaloba rodin devatenácti obětí uvádí, že texaská policie nekonala v souladu s výcvikem pro zásahy proti aktivním střelcům a nesplnila povinnost střetnout se s útočníkem.
Notáři doposud neměli systém, který by zjistil, kde všude měl zůstavitel bankovní účet. „Oslovujeme většinou pár největších bank, ale můžou nám uniknout nějaké menší,“ říká prezident Notářské komory.
„Když jsem například přišla do pohřební služby, tak se mě ptali, kde mám pohřební obleček. Samozřejmě jsem žádný neměla, protože moje miminko mělo asi 30 centimetrů,“ vypráví Kábová.
Kdy bude nová budovat hotova, zatím není jasné. Hodně bude záležet na spolupráci s městem a také na výši příspěvků dárců, bez nichž se hospic neobejde.
„V prvních dnech po úmrtí doporučuji blízkým, aby byli aktivní, a to sami od sebe. Udělat by měli něco praktického,“ říká terapeutka Lucie Kudrnová Vosečková v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
Týden před Vánoci spáchal Magdin manžel sebevraždu. Ze dne na den se tak ocitla s dvouletým synem a ve čtvrtém měsíci těhotenství odkázaná sama na sebe. K tomu navíc v kolotoči neúnosné byrokracie.
Po srpnovém převzetí moci Tálibánem zastavily západní státy finanční pomoc určenou Afghánistánu a USA rovněž zmrazily aktiva afghánské centrální banky, která byla v americkém držení.
Prezident Miloš Zeman podle Ondřeje Havránka, syna jednoho ze zemřelých pracovníků skladu ve Vrběticích, svými slovy podrývá důvěru v práci tajných služeb a policie.
I když se oproti minulému jaru přístup ve většině nemocnic zlepšil, zajistit důstojné rozloučení stále není jednoduché. Pozůstalí se navíc nemohou sejít a společně na zemřelého zavzpomínat.
Rakve se zemřelými převáží vojenské vozy například do Parmy, Modeny či Acqui Terme. Poté, co zde těla zpopelní, budou ostatky převezeny zpět do Bergama.
Osobou, která za poslední čtvrt století viděla zblízka zřejmě nejvíc amerického utrpení a objala nejvíc truchlících pozůstalých, je Greg Zanis. A přitom není kněz, ale tesař.
Pozůstalí po osmi obětech úterní střelby v Uherském Brodu se teď vyrovnávají s psychickým šokem a zármutkem. Od začátku jim v tom pomáhá desítka speciálně proškolených policistů, takzvaných krizových interventů. Ti na místě tragédie působí jako bezprostřední psychická opora. Tito policisté pomohli před necelými dvěma lety také Jiřímu Vašků, otci zavražděné studentky z Raškovic.
Říká se jim lékaři lidských duší a lidem pomáhají smířit se se smrtí blízkých. Certifikát na profesi průvodce pro pozůstalé mohou lidé získat na čtyřech místech v republice. Jedním z nich je i Palackého univerzita v Olomouci.
Stálou rentu v přepočtu asi 7 tisíc korun měsíčně budou dostávat pozůstalí po ruských vojácích, kteří zemřeli nebo zmizeli při vojenských manévrech. Příslušný zákon už podepsal prezident Vladimír Putin a podle Kremlu nemá nic společného s válkou na Ukrajině.
Nezávislý odborový svaz policie vyhlásil sbírku na pomoc rodině zabité policistky z Mělnicka. Jedna sbírka začala už v neděli, teď se přidává druhá. První konto není oficiálně sbírkou, ale solidární pomocí. Na pořádání sbírky je totiž potřeba úřední povolení.
Univerzita třetího věku nabízí kromě studia i doprovázení pozůstalých. Tuto službu mohou využít nejen posluchači, kteří na univerzitě studují, ale i ostatní, kteří ztratili blízkou osobu. Nabízí popovídání, ale i doprovod na hřbitov nebo do pohřební služby.
Možná až desetitisíce lidí prožily před deseti lety nejtěžší ztrátu. To když teroristické útoky v New Yorku a Washingtonu zabily skoro 3 tisíce Američanů ale i občanů jiných národností.
Pozůstalí po jedné z obětí heparinového vraha Petra Zelenky požadují 10 milionů korun. Peníze chtějí po havlíčkobrodské nemocnici, kde Petr Zelenka v roce 2006 zavraždil sedm pacientů a dalších deset se zabít pokusil. Kauzou se dnes začal zabývat krajský soud v Hradci Králové.
Žulový kříž na hřbitově v Dobroníně na Jihlavsku údajnou vraždu Němců po druhé světové válce připomínat nebude. Rozhodli o tom místní zastupitelé. Hlavní překážkou je podoba památníku.