Často se opakují výtky k vyššímu zdanění nealkoholických nápojů. Většina zástupců zaměstnavatelů i zaměstnanců je chce přesunout do nižší, dvanáctiprocentní sazby. V té vláda počítá jen s potravinami.
Katyňský pochod stínů Varšavě připomněl oběti masového sovětského vraždění Poláků v roce 1940. Akci pořádá od roku 2008 polský Institut národní paměti a historická skupina Radosław.
Stromořadí naváže na původní ovocnou alej z poválečné doby 20. století. Vyhlazení Ležáků přežily jen sestry Marie a Jarmila Šťulíkovy, které byly poslány do Německa na převýchovu,
Na první pohled vypadají jako běžné sběratelské karty fotbalových hráčů. Upozorňují však na osudy migrantů, kteří do Kataru odjeli za prací. Na stavbě jich podle oficiálních statistik zemřelo 6500.
Začala tak operace Reinhard. Od března do prosince 1942 ve vyhlazovacím táboře Němci v plynových komorách zavraždili téměř půl milionu lidí. Hrůzy tábora přežilo jenom několik jednotlivců.
Václav Havel zemřel před deseti lety na Hrádečku u Trutnova. Bylo mu 75 let. Dramatika, disidenta a tvář sametové revoluce po celém světě připomínají třeba takvzané Lavičky Václava Havla.
Před rokem politici slibovali, že v Praze bude stálá připomínka Jana Zajíce. K tomu však zatím nedošlo. Praha 1 i pozůstalá rodina však doufají, že k zavěšené pamětní desky dojde ještě v tomto roce.
Japonsko si připomnělo páté výročí fukušimské katastrofy. Na neštěstí, kvůli kterému zemřelo téměř 19 tisíc lidí a další stovky tisíc vyhnalo z domovů, vzpomínala celá země.
Světový den dárců krve má upozornit na nedostatek dárců. Starší lidé už do transfúzních stanic přestávají chodit a mladých dárců je stále málo. Výsledkem tak může být nedostatek krve v některých nemocnicích. Přesně před 10 lety byl poprvé vyhlášen Světový den dárců krve. Připadá na 14. června, tedy na den, kdy se narodil lékař Karl Landsteiner, objevitel RH faktoru. Například to, jaký máte RH faktor, můžete zjistit na transfúzní stanici, když půjdete darovat krev třeba s Českým rozhlasem.
Dvaasedmdesáté výročí vypálení Ležáků a vyvraždění tamních obyvatel nacisty si připomněli účastníci pietního shromáždění na místě, kde vesnice stála. Věnec k pomníku obětem nacistické pomsty za atentát na Heydricha položil i prezident Miloš Zeman.
Mezinárodní den památky holocaustu si dnes připomněli v pražské budově Senátu i v německém Bundestagu. Připomněli, že systematické vyvražďování skupin obyvatel není jen otázkou minulosti. Varovali také před novou vlnou antisemitismu.
Bleskové povodně v Libereckém kraji napáchaly přesně před dvěma lety velké škody, vzaly domovy stovkám rodin a především způsobily mnoha obyvatelům zaplavených obcí trauma. Tento týden se v Libereckém kraji na ničivé záplavy vzpomínalo na několika místech a provázely to velké emoce.
Češi slaví 66. výročí konce druhé světové války také v hlavním městě. Kolem 11. hodiny skončil nejdůležitější pietní akt u pražského Národního památníku na Vítkově. Představitelé státu tam položili květiny a setkali se s válečnými veterány.