Policie zasahovala proti početné skupině lidí u hotelu Holiday Inn v Tamworthu. Demonstranti na hotel „házeli předměty, rozbíjeli okna, zapalovali ohně a útočili na policii“.
Ke střetu došlo u mešity nedaleko místa, kde v pondělí sedmnáctiletý mladík zaútočil nožem na skupinu dětí. Tři zemřely, dalších deset osob utrpělo zranění.
Pučisté vedení Prinzem Reussem chtěli zaútočit na Spolkový sněm, pozatýkat poslance, členy vlády a také zemské a regionální představitele, v plánu byly i popravy.
Muž v sobotu kolem 21.00 u nábřeží nedaleko Eiffelovy věže zaútočil na pár německých turistů. Němce nožem zabil, jeho žena vyvázla – zřejmě i díky zásahu řidiče taxislužby – bez zranění, ale v šoku.
Rozdíl mezi zářím a říjnem názorně ukazuje, že s napětím ve společnosti a rostoucí radikalizací umí lépe pracovat lidé napojení na dezinformační scénu než odboráři.
Média událost označovala za první teroristický útok na kněze v evropském kostele. Před soudem v Paříži v pondělí stanuli tři lidé z okolí džihádistů, kteří církevního hodnostáře zabili.
„To se děje jen nám, Hazárům... Žijeme tu po generace. Žili jsme tu i v 90. letech a žádní představitelé Tálibánu nás nikdy nenutili, abychom opustili své domovy,“ říká kmenový starší.
Alexandr Laškarava byl jedním z několika desítek novinářů a kameramanů, které v metropoli napadli 5. července radikální odpůrci pochodu hrdosti sexuálních menšin Tbilisi Pride.
Země západní Evropy dosud od bývalých radikálů Islámského státu i jejich rodinných příslušníků dávaly většinou ruce pryč – přijímaly je jen velmi výjimečně a ve velmi malých skupinkách.
Západoafrická Burkina Faso se tento rok potýká s vlnou násilí ze strany islámských radikálů. V dříve relativně bezpečné zemi se začala situace zhoršovat na konci loňského roku.
Křesťanku Asii Bibiovou vyvlekli z jejího domu, zmlátili a zatkli. Tak začínal její příběh plný nenávisti a strachu. Po 10 letech má její příběh šťastný konec. Unikla trestu smrti a je konečně volná.
Církevní nadace SMS z nebe doplnila fotografie z pálení knih citáty o magii a čarodějnictví. Je prý potřeba „dávat pozor na to, co se čte, protože to má vliv na naše vnímání světa“.
Podle guvernéra se našla těla obětí v několika vesnicích v oblasti kolem města Kajuru. Čtyři lidé řádění útočníků se zraněními přežili a jsou nyní v nemocnici.
Většina zadržených stráví ve věznici měsíc, sdělil policejní důstojník Táhir Mahmúd. Přísnější tresty mohou dostat ti, kteří čelí obvinění z násilností a žhářství.
Severoatlantická aliance v tiskové zprávě uvedla, že podle prvotních indicií podnikl útok na české vojáky v Afghánistánu člen tamních bezpečnostních sil.
Situace v Chemnitzu je stále napjatá. V noci tam tisíce lidí vyšly do ulic protestovat proti imigrantům i proti neonacistům. Jak nepokoje v saském městě ovlivní německou politiku?
„Ministerský předseda Kretschmer musí konečně pochopit, že pravicový extremismus představuje nebezpečí nejen pro lidi s tmavou barvou pleti, ale pro soudržnost společnosti,“ píše Süddeutsche Zeitung.
V Německu se v současnosti nachází zhruba 760 islamistů, které úřady považují za nebezpečné. Do zahraničí za teroristickou organizaci Islámský stát odjelo z Německa bojovat 980 radikálů.
Poklidné shromáždění lidí vyjadřujících v centru Bruselu úctu obětem teroristických útoků narušili dnes se svou „akcí“ fotbaloví chuligáni. Na náměstí před budovu bývalé burzy vtrhlo asi 500 krajně pravicových radikálů, kteří začali skandovat hesla proti imigrantům. Zasáhla proti nim policie.
Saúdskoarabské bezpečnostní síly překazily šest sebevražedných útoků proti mešitám a diplomatickým zastoupením. Oznámilo to místní ministerstvo vnitra. Jednotky při rozsáhlé akci rozbily organizaci napojenou na Islámský stát a zadržely stovky radikálů.
Ukrajinská policie zadržela dva účastníky sobotní přestřelky v Mukačevu. Oznámila to ukrajinská tajná služba SBU. Podle Pravého sektoru se muži vzdali dobrovolně, aby mohli vypovídat o poměrech v Zakarpatské oblasti.
Syrské úřady evakuovaly civilisty ze starobylého města Palmýra, které figuruje i na seznamu nejvzácnějších světových památek UNESCO. K městu pronikli teroristé z takzvaného Islámského státu a podle posledních zpráv už ho mají téměř pod kontrolou. Panují obavy, že radikálové budou i v téhle lokalitě ničit unikátní architektonická a umělecká díla z dob, kdy Palmýra patřila mezi nejdůležitější kulturní centra starověku, a ovládnou důležitou silniční komunikaci mezi metropolí Damaškem a východem Sýrie.
Ukrajinská radikální organizace Pravý sektor má do 1. dubna stáhnout své dobrovolnické oddíly ze zóny takzvané protiteroristické operace na východě země. Radikálové se ale tomuto rozhodnutí odmítají podřídit. Neklid na Ukrajině roste i po demisi vlivného dněpropetrovského gubernátora Igora Kolomojského.
Ze zajetí v Libyi se dostali dva občané Bangladéše. Uneseni byli 6. března ve skupině devíti zaměstnanců ropného pole Ghaní. Jedním z unesených je český občan. O propuštění dvou rukojmích dnes informovalo bangladéšské ministerstvo zahraničí.
Někteří poslanci kritizují postup české diplomacie při záchraně Čecha v Libyi. Narážejí především na nedostatek informací, které podle nich česká diplomacie má. Čech je spolu s dalšími lidmi pohřešovaný od pátku minulého týdne, skupinu pravděpodobně unesli libyjští povstalci. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) kritiku odmítá a ujišťuje, že vláda dělá pro záchranu pohřešovaného maximum.