„Prezident není všehovšudy manžel paní prezidentové, aby ona byla jedinou osobou, která smí být informována o jeho zdravotním stavu,“ zdůrazňuje Honzák.
Na jedné straně kardiochirurg Jan Pirk, psychiatr Radkin Honzák či šéf stomatologů Roman Šmucler. Proti nim lékaři z první linie, kteří jim vzkazují: „Raději mlčte“.
Podle Honzáka je v dnešní situaci potřeba vědět, že člověk nemůže mít všechno. „Vznešeně se to jmenuje frustrační tolerance. Ta by se měla pěstovat u dětí od malička.“
Psychiatrovi, publicistovi a vysokoškolskému pedagogovi Radkinu Honzákovi se obchody s duší nelíbí. V rozhovoru pro server iROZHLAS.cz je nazval špínou.
Epizoda s podtitulem Obchod s duší ukazuje praktiky těch, co podnikají v oblasti spotřební alternativní spirituality a nebojí si vydělat třeba na tragédii matky, které zemřelo dítě.
Nelíbí se mu, kam nás vedou současné autority. I proto ho rozčílilo dění po úmrtí Karla Gotta. Psychiatr Radkin Honzák má za to, že naše demokracie stále čeká na naplnění.
Kněz Tomáš Halík uveřejnil na svých webových stránkách prohlášení, ve kterém kritizuje Gottův pohřeb. Jde podle něj o „mytizaci hvězdy normalizačního zábavního průmyslu“.
Honzák vysvětluje způsob, jakým se moderní psychiatrie staví k pojmu psychopat, jakými experimenty se zkoumá a proč tento pojem vlastně není ještě pevně stanoveným termínem.
Úsměv má zkrátka léčivou sílu. Zjistil to už v 19. století francouzský neurolog Guillaume Duchenne. A emoce jsou nakažlivé, i když nakazit někoho radostí je těžší než strachem, jak říká Honzák.
Podle Honzáka přibývá zdravotních problémů, na které si lidstvo zadělalo samo. Ať už odolnost bakterií na antibiotika, alergie, ale i atomizace společnosti.
Oblíbený psychiatr, pedagog a glosátor Radkin Honzák oslaví 30. března své osmdesátiny. Česká televize u příležitosti tohoto životního jubilea odvysílá jeho dokumentární portrét Kdo tady blbne.
Známý psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog Radkin Honzák vypráví ve své nové knize Ať žijou mikrouti celkem nezvyklý příběh. Týká se totiž lidských střev.
Často slýcháme, že má někdo „depku“. Jak se ale skutečně projevuje deprese? A proč nepomáhají dobře míněné rady okolí, ale je nutná profesionální pomoc? Odpovídal psychiatr Radkin Honzák.
Žijeme v postfaktické době, jak se často tvrdí? Co to vlastně znamená? A jakou výzvu má před sebou Česká republika v novém roce? Hostem Zity Senkové byl psychiatr Radkin Honzák.
Ty, kteří trpí disociální poruchou osobnosti, najdete odnepaměti v úplně každé společnosti. Je jich tak procento a je vysoce pravděpodobné, že mezi ně patří i nějaký váš soused, nadřízený.
Neil Armstrong byl ukázkový hodný psychopat, popsal amerického astronauta psychiatr Radkin Honzák. Byl to podle něj člověk bez nervů a takoví lidé jsou prý ve svých výkonech bezchybní.
„Psychoterapie mě naučila od samého začátku, že budu rád, když alespoň zkusím záhyby vaší myšlenkové cesty sledovat,“ vysvětluje psychiatr, publicista a zastánce psychosomatického přístupu Honzák.