Často máme dojem, že my lidé jsme na planetě tvory nejdokonalejšími, ale při zkoumání jiných živočichů zjistíme, že se jim v některých ohledech ani zdaleka nevyrovnáme
„Tím, že je to vědecký výzkum, tak máme chmelnice ze všech úhlů pohledu pod dohledem. Srovnáváme to pak s chmelnicí vedle, kde pěstujeme chmel konvenčně,“ dodává manažer udržitelnosti.
Na 3D tiskárnách s živým materiálem vědci pracují už déle. S jejich pomocí dokážou vyrobit třeba náhradní srdeční chlopeň z buněk pacienta nebo umělé maso z tkáňové kultury.
Nejen závody a tréninky patří ke koloběhu biatlonistů na Světových pohárech. Hodně času věnují také regeneraci. Pomáhají si přitom třeba i terapií rázovou vlnou.
Týmový kolega Zdeňka Štybara a Petra Vakoče z belgické stáje Deceuninck-Quick Step se cítí unavený a bez energie. Sedmadvacetiletý závodník přehodnotil své plány a předčasně ukončil sezonu.
„Bylo by fantastické, kdybychom nemuseli brát léky a mohli léčit lidský organismus jen s využitím tkání, buněk a genů,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou Michal Zahradníček.
Obyvatelé hranického sídliště Hromůvka se musejí na dalších pár měsíců obrnit trpělivostí. Poté, co lokalitu opustili plynaři, objeví se tam stavební dělníci, kteří dokončí celkovou regeneraci sídliště.
Svitavy dnes předávají Vodárenský les stavební firmě, která začne s jeho regenerací. Jako první vybuduje cestu k zadní studni. Zakázku na první etapu se podařilo městu vysoutěžit z původních dvou milionů na jeden a čtvrt.
Atletka Eliška Klučinová má za sebou první den sedmiboje, který se koná v rámci kladenského TNT Express Meetingu. Před dnem druhým dává, stejně jako ostatní aktéři, přednost především regeneraci. Ta by měla co nejvíce odbourat únavu z první části závodu. Regenerace v podání mladé vícebojařky se ale zdá být poněkud netradiční.
Sníh sleze a oteplí se. A třeba i vás vytáhne jaro ven běhat a možná vás inspiruje i zítřejší pražský půlmaratón. Nic se ale nemá přehánět. Někdy může vést aktivita až v velkým zdravotním problémům.
Vytížení některých fotbalistů, na které trenér národního týmu v poslední době hodně sázel, není ideální. Michala Bílka před kvalifikačním dvojzápasem proti Dánsku a v Arménii trápí, že příliš často nenastupují reprezentanti, kteří působí v německé bundeslize, ale třeba i menší herní praxe kapitána Tomáše Rosického. Zato netradičně hodně a možná až příliš rozehraní jsou ti, které Bílek povolal z plzeňské Viktorie.
Zatím nejkratší zápas na turnaji má za sebou na Australian Open Petra Kvitová. Česká tenistka vedla nad Marií Kirilenkovou 6:0 a 1:0, když ji soupeřka utkání vzdala. Světová dvojka tak vybojovala postup do osmifinále za pouhých osmatřicet minut.