Jestliže probíhající mistrovství světa v Kataru čelí všemožné kritice, před čtyřmi a půl lety na tom nebylo Rusko o mnoho lépe. Od té doby se v Rusku k lepšímu nezměnilo nic, právě naopak.
Kolik fotbalistů už Luis Suárez pokousal? vyhledávali lidé houfně na internetu po incidentu na fotbalovém mistrovství světa v Brazílii v roce 2014. Uruguayský kanonýr totiž opět kousl protihráče.
Po vyhazovu Nicolase Anelky odešli hráči pod vedením kapitána Patrice Evry z tréninku během šampionátu. Hádky z trenérem podtrhly mizerné výkony na trávníku.
Za chůze si pomalu odmotával obvaz, který měl na zápěstí. Když míjel zlatý pohár pro světové šampiony, odhodil ho na zem, sešel po schodech a zmizel jako hráč z fotbalové scény.
Nizozemský kouč Guus Hiddink sestavil nejsilnější celek v historii země a dotáhl Korejce až k historickému postupu do semifinále. Na mistrovství ale hodily negativní stín pochybné výkony sudích.
Krátce po světovém šampionátu 1994 v USA zastřelil frustrovaný fanoušek fotbalistu Andrése Escobara. Kolumbijci vypadli už ze skupiny, na turnaj přitom odjížděli jako jeden z favoritů šampionátu.
Po fotbalovém mistrovství světa ve Španělsku v roce 1982 proběhla ve Francii anketa o největšího škůdce: před Adolfem Hitlerem se umístil na první příčce Harald Schumacher.
Triumf diktatury podtrhl podvodný postup do finále. Peruánci totiž prodali postup za úplatu i za protislužbu, argentinská junta se měla odvděčit dodávkami obilí.
Německý bulvární list Bild otiskl článek, v němž psal, že nizozemské hvězdy si užívaly v nočním bazénu s polonahými dívkami. Nizozemce přitom v boji o zlato
čekal souboj s domácím Německem.
Ke zděšení celého Albionu pár dní před mistrovstvím světa zatkli Bobbyho Moorea v Bogotě kolumbijští policisté a soud ho poslal do vazby. Anglický kapitán byl obviněn, že ukradl diamantový náramek.
Co přinesl světový šampionát v roce 1966? Finálový „gól, který nikdo neviděl“, jediný světový triumf kolébky fotbalu, ale i příběh o psovi, který vyčenichal ukradený pohár pro vítěze – Zlatou Niké.
To, co na hřišti předvedli Chilané a Italové, nemělo obdoby. „Nejhloupější fotbalový zápas historie,“ shrnul dojmy moderátor BBC. Čtyřikrát musela zasahovat na hřišti policie.
Den před zápasem Maďarů s Walesem byl popraven bývalý premiér Imre Nagy, na což švédští fanoušci reagovali velmi slabou návštěvou v ochozech stadionu v Solně na stockholmském předměstí.
To, co se v Bernu roku 1954 na mistrovství světa odehrálo mezi týmy Maďarska a Brazílie, vešlo do historie jako Bitva o Bern. Brutální hra, úskoky, vyhrůžky, červené karty a rvačka u šaten.
„Den, který by všichni Brazilci nejraději zapomněli.“ Až do tohoto zápasu běželo pro Brazilce vše jako po másle, neúspěch si připouštěl málokdo. O to větší byl následný brazilský žal.
Italové chtěli světu dokázat, že fašistický sport je nejlepší. A také chtěli dokázat, že dokáží zvítězit, i když jim nepomáhá rozhodčí. K velké radosti diktátora Benita Mussoliniho se jim to podařilo.
Ani jedna strana nechtěla ustoupit, a tak nakonec belgický arbitr nesl při nástupu míče dva. S tím, že kdo vyhraje los, vybírá balon. Zvítězili Argentinci a po první půli vedli 2:1.