Šestnáctiletý nevidomý plavec David Kratochvíl získal na hrách v Paříži stříbrnou medaili v závodě na 100 metrů znak. Jak úspěch oslavil? A jak mu při závodech pomáhají jeho rodiče Stanislava a Jiří?
58letý pacient, který byl od narození nevidomý kvůli dědičné genetické nemoci, získal částečně zrak díky inovativní technice optogenetika, která propojuje genovou terapii a světelnou stimulaci.
Když vás osloví sám nevidomý, jestli si s ním nezahrajete na slepou bábu, nezbývá než se pousmát. Právě podobné úsměvy na tváři umí vykouzlit snad nejlépe ze všech slepý plavec Miroslav Smrčka, který je důkazem toho, že ani zdravotní handicap neznamená život v depresích a smutku. Podpořit jeho sen o účasti na paralympiádě v Rio de Janeiru, se dnes pokusil i Nadační fond Českého rozhlasu Světluška.
Nedávný Pražský maraton nebo i jiné podobné běžecké závody po celém světě zůstanou většinou zdokumentovány pouze záběry na vítěze, jenže ty nemusíte vždy najít jen a pouze mezi těmi, kteří protnou jako první cílovou pásku.
Skupina Bob a Bobci z Křižanova na Teplicku už popáté pomůže postiženému dítěti. Rok od roku se peníze z charitativního koncertu zvedají. Dnes mohou lidé na přehlídce pěti kapel v Hrobu přispět devítiletému Ondrovi Krejčovi z Litvínova. Když mu bylo pět měsíců, lékaři přišli na to, že nemá vyvinutý oční nerv.
Slepý právník Čchen Kuang-čcheng žádá Washington, aby zajistil bezpečí pro jeho rodinu v Číně. Čchen letos na jaře utekl z domácího vězení na americkou ambasádu v Pekingu. Za pomoci tamních diplomatů se poté dostal na studia do New Yorku. Část jeho rodiny ale zůstala v Číně.