Meteorologové vydali pro Liberecký kraj výstrahu, očekávají až do Štědrého dne silný vítr, který může v nárazech dosahovat až 90 kilometrů v hodině. V Krkonoších může napadnout až 40 centimetrů sněhu.
V tisku se v pátek dočtete, že některé firmy chtějí přitvrdit v opatřeních proti šíření omikronu v Česku. Souvisí to s povinným plošným testováním zaměstnanců, které začne v pondělí, píše deník E15.
Češi dokončují testy na koronavirus ze slin, píšou Hospodářské noviny. A česká římskokatolická církev rekordně vydělala na akciích, informuje deník E15. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Silničáři budou mít v začínající zimní sezoně jednodušší práci s údržbou cest kolem Lipna. Díky rozhodnutí Jihočeského kraje mohou po 30 letech znovu používat sůl i v okolí nádrže. Na trasu od přehrady až do Černé v Pošumaví mají ve skladech tunu a půl soli.
Teplice nad Metují usilují o možnost chemicky udržovat příjezdovou cestu do města. Správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko ale solení kvůli ochraně přírody odmítá.
Až příliš důsledně se Češi řídí mottem oblíbené pohádky Sůl nad zlato. Každý den totiž zkonzumují soli až třikrát víc, než je zdravé. A i když bez soli to nejde, příliš velké množství naopak dokáže lidskému tělu uškodit.
Pražské chodníky se při sněhu a náledí mohou ve výjimečných případech udržovat i chemickými materiály. Tak zní vyhláška o schůdnosti komunikací, kterou před rokem odsouhlasila rada města. Návrh dodnes pobuřuje mnoho Pražanů. Někteří aktivisté tvrdí, že ve vyhlášce nejsou stanovená jasná pravidla.
Na dálnici D1 na Vysočině mají letos připravenou posypovou sůl z Polska. Přitom je údajně méně kvalitní než německá sůl, kterou budou silničáři v zimě v kraji ošetřovat méně důležité silnice.
Majitelům psů se nelíbí, že se v hlavním městě solí chodníky. Proto dnes protestovali před pražským magistrátem. Radní ale tvrdí, že bez soli se v zimě při úpravě chodníků neobejdou.