Policie v Praze varuje před squatery, píšou o tom Lidové noviny. A podle Práva letní zájezdy rychle mizí. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Devět squaterů z pražské Šatovky soud odsoudil k 50 hodinám obecně prospěšných prací. Dále každý z nich musí zaplatit škodu 6100 korun. Squateři se proti rozsudku odvolali.
Squaterům v pražské usedlosti Šatovka hrozí vězení. Policisté původně označili jejich jednání za přestupek, nyní ale zahájili trestní řízení. Nikoho konkrétního však zatím nestíhají.
Squatteři dál zůstávají v opuštěné usedlosti Šatovka v pražském Šáreckém údolí. Budovu v pátek večer obsadila zhruba třicítka aktivistů. Část z nich odešla po vyjednávání s policií a vedením Prahy 6.
Asi deset squaterů obsadilo v pátek opuštěnou usedlost Šatovka v Šáreckém údolí v Praze. Policisté proti nim zatím nezasáhli, protože squateři byli na střeše, takže by mohli být při zásahu zraněni.
Ústavní soud zamítl stížnost čtyř zastánců squatingu na postup policie při vyklizení vily Milada v Praze před pěti lety. Podle ústavních soudců policisté základní práva squaterů neporušili.
Státní zastupitelství musí prověřit postup policistů při předloňském vyklízení pražské usedlosti Cibulka, rozhodl Ústavní soud. Zastupitelství podle soudu pochybila, když se odmítla zabývat podáním squatterů. Ústavní soud se zabýval otázkou, na koho se měli squatteři obracet kvůli postupu policie, zda na státní zastupitelství, nebo na správní soudy. Podle tehdejších obyvatel Cibulky policie neměla pravomoc k vyklizení nemovitosti.
Squatteři přes noc obsadili prázdný dům mezi Václavským náměstím a Hlavním nádražím v centru Prahy. Čtyřpatrová budova patří ministerstvu spravedlnosti, které ji však už léta nevyužívá. Squatteři chtěli upozornit na to, že je budova nevyužívaná a že by mohla sloužit třeba jako kulturní centrum. Po zásahu policie skončilo 33 lidí na policejní služebně.
Desítky squatterů zůstávají v prázdném domě v centru Prahy. Na místě je asi třicet policistů včetně pořádkové jednotky a vyjednavačů. Zásah trvá už několik hodin. Squatterská iniciativa akci uspořádali kvůli tomu, že chce v budově otevřít sociální centrum.
| Český rozhlas, Evelyna Kulíšková, Vojtěch Kouřímský|Regiony
Policisté zasahovali proti squatterům, kteří obsadili dům na pražském Pohořelci. Squatteři se do budovy dostali už včera, chtěli prý upozornit na její špatný stav. Oproti původním slibům však odmítli dům opustit a majitel proto požádal o pomoc policii.
Squatting je v Anglii a Walesu ode dneška trestným činem. Nelegální obývání rezidenčních prostor se trestá pokutou, vězením nebo kombinací obou sankcí. Podle charitativních organizací pomáhajících lidem bez střechy nad hlavou jde o krok nesprávným směrem.
Vilu Milada v pražské Tróji v podvečer opustili poslední squatteři. Asi 40 lidí objekt obsadilo včera večer. Zasáhli proti nim policisté. V akci byl vrtulník i pořádková jednotka, většinu ze squatterů postupně odvezli na policejní služebny. Zbylí opustili vilu z vlastní vůle.
Městský soud v Praze vyhověl odvolání squatterů, kteří předloni obsadili dům na pražském Albertově. Podle verdiktu nejde o trestný čin. O případném přestupku pak rozhodne Praha 2.
Pražský městský soud dnes projedná odvolání squatterů, kteří v roce 2009 obsadili dům v Praze na Albertově. Patnáct mladých lidí, z toho tři cizinci, vloni v lednu odešlo od Obvodního soudu pro Prahu 2 s podmínkami a tresty obecně prospěšných prací. Senát je tehdy uznal vinnými z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.
Squatteři mají během dneška opustit dům v Truhlářské ulici v Praze. Majitel Petr Svinka totiž plánuje objekt číslo 11 rekonstruovat a chce, aby se squatteři do konce května vystěhovali. Ti to ale odmítají.
Hlavní líčení s patnácti squattery, kteří v září obsadili dům na pražském Albertově dnes pokračuje. Patnáct většinou mladších lidí viní policie z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru.
Squatteři dnes hájili svůj způsob života před soudem. Začalo totiž hlavní líčení s patnácti squattery, kteří v září obsadili dům na pražském Albertově. Soudce odpoledne odročil jednání na sedmého ledna.
Před obvodním soudem pro Prahu 2 dnes znovu stanou squatteři, kteří v září obsadili jeden z domů na pražském Albertově. Soud už jim uložil podmíněné tresty vězení nebo veřejně prospěšných prací. Patnáct z nich ale proti tomuto rozhodnutí podalo odpor.
Pražský obvodní soud potrestal první skupinu squatterů, kteří o víkendu nelegálně obsadili prázdný zchátralý dům na pražském Albertově. Šest obviněných potrestal veřejnými pracemi, jeden odešel s podmínkou. Pražský obvodní soud v úterý bude rozhodovat o zbylých patnácti squatterech.