Bývalý český prezident Miloš Zeman přijel na Slovensko na pozvání tamního premiéra Roberta Fica, kterého na sociální síti označil za svého dobrého přítele.
Změna návštěvního řádu ovlivní pejskaře, skialpinisty i příznivce geocachingu. Správa parku se setkala s kritikou ze strany horolezců, ti budou usilovat o revizi řádu.
Omezení nočních túr, dobrovolné vstupné i nová pravidla pro horolezce. Tatranský národní park připravuje dlouho očekávaný návštěvní řád. Nejvíc otázek budí chystaný částečný zákaz vstupu se psem.
„Kluci, jste šikovní. V životě si poradíte. Jsme na vás pyšní,“ napsali Aneta a Adam Jaglovi svým synům, kterým je 14 a 17 let. Zmizeli v noci na 21. května.
Ve Vysokých Tatrách, které jsou oblíbeným cílem českých turistů, se Zeman během tři dny trvající návštěvy sešel také s několika dalšími současnými a bývalými politiky Slovenska.
„Ceny ve ‚Špindlu‘ by neměly být nižší než v Rakousku, jen protože má třicet kilometrů sjezdovek a areály v Rakousku tři sta,“ říká provozovatel několika evropských horských středisek.
Po devětašedesátiletém turistovi z Česka dva dny pátrala horská služba s dronem a třemi služebními psy.
V pátek ho našli mrtvého, uvedla slovenská zpravodajská televize TA3 s odvoláním na policii.
Ochranáři převezli asi čtyřletou medvědici s dvěma mláďaty do divoké vysokohorské přírody v naději, že šelma dokáže změnit své návyky a přestane navštěvovat intravilány obcí. To se ale nestalo.
K velkému postupnému rozvolnění dochází v Polsku od půlky května, kdy země otevřela restaurační a kavárenské zahrádky a skončila povinnost nosit venku roušku. Návštěvníky mohla přivítat také muzea.
Někteří turisté se podle policie chovali neukázněně a byli agresivní. Policisté podle portálu gazeta.pl zadrželi sedm lidí, dva z nich kvůli útoku a urážení veřejného činitele.
Zákaz provozu v sobotu nerespektovali někteří majitelé restaurací v Krakově, Těšíně a dalších polských městech, ve Vratislavi se návštěvníci bavili v jednom z klubů.
Horolezectví a pěší putování vyměnil za cyklotramping, na kole po roce 1989 projel půl stovky zemí celého světa. O svých zážitcích pětasedmdesátiletý Jan Vlasák vypráví v knížkách i na besedách.
V českém tisku se v pondělí dočtete, že by za deset let mohl na jižní Moravě vzniknout největší systém zavlažovacích kanálů v Česku. Plán pochází už z doby socialismu, píší Hospodářské noviny.
Dosud neznámý lyžař přišel o život při pokusu sjet druhou nejvyšší horu Slovenska. Neštěstí se stalo v sobotu, kdy lyžařův pád oznámili horským záchranářům očití svědci.
Záchranáři z horské služby ve čtvrtek vynesli z Velké sněžné jeskyně v polské části Tater těla dvou speleologů, kteří zde v jedné z dosud neprobádaných chodeb uvázli v polovině srpna.
Čtvrteční bouře v polských Tatrách vyvolala řadu otázek ohledně vysokohorské turistiky. Jak se bouřkám v horách vyhnout a co při nich (ne)dělat, popisuje v rozhovoru horský vůdce Branislav Adamec.
Neštěstí postihlo skupinu, která se vydala na turisty oblíbený horský štít Giewont. Na jeho vrcholku je umístěn železný kříž, do něhož často udeří blesk.
Záchranáři si v jeskyni musejí poradit s vlhkem, chladem a stísněnými prostorami; chodby se postupně zužují na 30–40 centimetrů. V jakém stavu jsou pohřešovaní, se zatím neví.
Vydatné srážky způsobily na severu Slovenska lokální záplavy, kvůli kterým byli evakuováni obyvatelé a návštěvníci obce Stará Lesná pod Vysokými Tatrami.