Při útoku byli zabiti dva příslušníci policejního sboru a šest civilistů, včetně malé dívky. Útok se stal v době, kdy představitelé hnutí Tálibán dojednali měsíční příměří s pákistánskou vládou.
Večer 13. listopadu 2015 byl Fred před hlavním podiem Bataclanu a poslouchal koncert skupiny Eagles of Death Metal. Kolem tři čtvrtě na deset do sálu vtrhlo teroristické komando a začalo střílet.
V poslední době se ze Sýrie do svých domovských zemí vrátila řada „rozčarovaných a zklamaných“ teroristů, kteří bojovali v řadách Islámského státu a dalších džihádistických skupin.
V Sýrii zemřel Polák bojující v řadách takzvaného Islámského státu. Píší o tom polská média s odkazem na portál SITE, který monitoruje weby džihádistů. Islamistickým bojovníkem vystupujícím pod jménem Abú Chatáb al-Polandí, který zemřel v provincii Aleppo, má být Jakub Janus z polské Sandoměře. Informaci podle televize TVN potvrdily i další zdroje. Podle zatím nepotvrzených informací měl zemřít při sebevražedném útoku.
Spojené státy označily Hamzu bin Ládina za globálního teroristu. Syna bývalého šéfa radikální organizace aA-Káida Usámy bin Ládina také přidaly na sankční seznam. Stejná opatření americké úřady vyhlásily i proti Ibrahímu al-Banovi, který je velitelem jedné z odnoží Al-Káidy.
Belgická policie v úterý v rámci vyšetřování činnosti teroristických skupin zadržela a k výslechu předvedla 15 podezřelých osob. Čtyři z nich už obvinila z financování teroristické organizace či verbování jejích nových členů, informoval list La Libre. Úterní protiteroristická akce podle federální prokuratury nesouvisí s březnovými atentáty v Bruselu.
Belgická policie stále pátrá po dvou střelcích, kteří jsou po úterní razii v bruselské čtvrti Forest na útěku. Premiér Charles Michel vyzval Belgičany ke klidu, upozornil ale, že teroristická hrozba stále trvá.
Při útoku na západě Číny zastřelili policisté osm lidí. Státní média zastřelené označují za teroristy. Další tři z útočníků prý zabila sebevražedná bomba. Krveprolití se odehrálo v autonomní oblasti Sin-ťiang, obývané především muslimskými Ujgury. Tato provincie je známá častými střety mezi původním obyvatelstvem a čínskými Chany.
Americký úřad pro vyšetřování zatkl pět údajných teroristů. Podle agentů FBI chtěli vyhodit do povětří most u města Cleveland v Ohiu. Tři ze zatčených se prohlašují za anarchisty, agenti je zatkli přímo při činu.
Newyorský starosta Michael Bloomberg varuje: 10. výročí 11. září 2001 přináší věrohodnou hrozbu teroristického útoku. Podle bezpečnostního činitele, který si přál zůstat v anonymitě, se hrozba pravděpodobně týká New Yorku a Washingtonu.
Europoslanci dnes zřejmě obnoví spolupráci s Amerikou na pátrání po finančních zdrojích teroristů. Budou totiž hlasovat o takzvané dohodě Swift, nazvané podle systému monitorování finančních operací.
Z terorismu obvinila slovenská policie třiatřicetiletého recidivistu. Muž údajně vyráběl výbušniny, které chtěl použít při útoku v kostele, protože nemá rád církev. Je to vůbec poprvé, kdy slovenská policie použila paragraf o terorismu.
Afghánské buňce teroristické sítě Al-Káida docházejí finanční prostředky. Krátí se jim zásoby jídla a zbraní. Vůdce afghánské buňky Mustafa Abu al-Yazida to uvedl na internetových stránkách, na nichž radikální islamisté vyvěšují své výzvy.
Boje indických vládních jednotek s teroristy v Bombaji pokračují v hotelu Tádžmahal. Nad hotelem Oberoi převzalo dnes komando indické armády po dlouhém obléhání kontrolu. Vojáci pak obsadili i další terč útočníků - židovské centrum. Od středeční série teroristických útoků stoupl počet obětí na 160. Je mezi nimi údajně 11 cizinců, včetně 4 Němců. Policie zatím zatkla devět mužů, které z útoků podezřívá; dalších sedm údajných teroristů bylo zabito.
Údajní strůjci teroristických útoků na Spojené státy ze září 2001 za sebou mají první den procesu. Na základně Guantánamo vyslechli obžalobu a odmítli vojenské obhájce.
Irácké ministerstvo vnitra oznámilo, že počet obětí útoků extremistů už čtvrt roku trvale klesá. Potvrdily se tak americké statistiky o několikanásobném snižování počtu mrtvých mezi Iráčany i koaličními vojáky, které současně oficiálně zveřejnil Pentagon.
V Libanonu odhalili pachatele posledního útoku, k němuž došlo před více než měsícem. Zahynuli při něm údajně tři lidé, podle některých informací bylo ale obětí třináct. Policisté tvrdí, že mezi pachateli byli Palestinci, Syřané, Saúdští Arabové a Kuvajťan.
Vyšetřovací výbor Spolkového sněmu dnes bude znovu "rozplétat" případ Murata Kurnaze zavlečeného do americké věznice Guantánamo. Kauza v Německu narozeného Turka poutá u našich západních sousedů už řadu týdnů značnou pozornost.
Ostrou kritiku vyvolal na německé politické scéně návrh ministra vnitra sestřelovat v krajních případech letadla unesená teroristy. Wolfgang Schäuble už jednou s podobným plánem neuspěl u Ústavního soudu. Tentokrát chce ministr únos letadla teroristy označit za "mimořádný právní stav".
Pákistánský prezident generál Parvez Mušaraf v rozhovoru pro list Times řekl, že vůdce Al-Káida Usáma bin Ládin je naživu a skrývá se Afghánistánu. Prezident v rozhovoru pro list v New Yorku odmítl zprávu francouzské zpravodajské služby, podle které Usáma bin Ládin zemřel na tyfus.
Dnes měla ruská parlamentní vyšetřovací komise zveřejnit zprávu o teroristickém útoku na školu v Beslanu. Ale ani po dvou letech práce poslanců se veřejnost shrnutí tragédie nedočká. Komise totiž znovu prodloužila své fungování a odhalení pravdy opět oddálila.
Američtí vyšetřovatelé odhalili organizovanou skupinu, který měla zprostředkovat teroristům ze Srí Lanky nákup raket země - vzduch a další zbraně. Federální úřady obvinily 8 mužů z teroristického spiknutí a ze snahy podplatit pracovníky amerického ministerstva zahraničí.
Ozbrojená ostraha vlaků. I to je jedna z variant, jak zvýšit ochranu před teroristickými útoky v Německu. Před třemi týdny tam jen náhodou nevybuchly bomby nastražené ve dvou regionálních vlacích. Úřady se obávají, že se podobné útoky mohou opakovat.
Americký prezident George Bush a jeho administrativa začali hledat další možnosti, jak soudit osoby obviněné z terorismu. Po čtvrtečním rozhodnutí Nejvyššího soudu totiž nemohou soudit vězně z Guantanáma vojenské tribunály.