Šifrované telefony používané skupinou okolo pražského radního Petra Hlubučka (STAN) patří do muzea. Lépe může posloužit i levný bazarový přístroj, stačí dodržet některé zásady.
Prezident vypověděl, že tehdy nevěděl o napojení obžalovaných na prodej. Na dotaz soudkyně odpověděl, že neměl informaci ani o tom, že by se nákupy akcií MUS dělaly z prostředků této společnosti.
V kauze Pražského dopravního podniku státní zástupce Adam Borgula viní Kmetě ze zpronevěry, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a také z praní špinavých peněz.
Razak je vyšetřován na svobodě poté, co u soudu složil kauci ve výši milionu ringgitů (5,5 milionů korun). Jemu i jeho manželce, která jej u soudu doprovázela, však soud zabavil pasy.
Zmizelý zakladatel První pražské družstevní záložny Martin Říha podle policie zemřel násilnou smrtí. Informovala o tom televize Prima s tím, že policie z vraždy obvinila tři muže. Říha, odsouzený za stamilionový podvod, zmizel před třinácti lety a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu.
Za dob své existence se vedení sítě drogerií Schlecker zpovídalo z podvodů s výplatami nebo špehování zaměstnanců. Čtyři roky po krachu se o německé firmě Schlecker mluví znovu. Její jedenasedmdesátiletý zakladatel čelí žalobě z úmyslného bankrotu.
Vrchní státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání miliardáře Pavla Tykače v kauze CS Fondů. Tykač byl obviněn z toho, že v letech 1996 až 1997 vyvedl z fondů aktiva za 1,2 miliardy korun. Trestní stíhání státní zástupce zastavil, protože chyběly důkazy, že skutek obviněný spáchal. O rozhodnutí z 23. prosince na webu informoval státní zástupce Zdeněk Matula.
Dva roky ve vězení s ostrahou dostal bývalý místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký u Okresního soudu v Karlových Varech za tunelování Podniku bytového hospodářství Karlovy Vary. Sociálnědemokratický politik podle soudu způsobil podniku škodu přes 1,3 milionu korun. Rozsudek zatím není pravomocný.
Aféru ve vojenské tajné službě řeší také Slovensko. Před několika lety prý armádní zpravodajství tunelovali přímo jeho šéfové, když prodávali majetek tajné služby pod cenou spřízněným osobám. Utajenou zprávu, která to údajně dokazuje, vypracoval dnes už bývalý důstojník tajné služby, který se rozhodl vystoupit v médiích. Sešel se s ním bratislavský zpravodaj Českého rozhlasu Vojtěch Berger.
Vytunelované Strenice na Mladoboleslavsku mají konečně nové vedení. Obec je prakticky na mizině. Bývalý starosta Jiří Kaulfus tam po sobě zanechal štosy nezaplacených faktur. Mluvilo se o nich i na prvním veřejném zasedání tamního zastupitelstva. Účastnily se ho i dvě desítky strenických občanů.
Ve Švýcarsku začal proces s bývalými manažery a majiteli Mostecké uhelné. Z obviněných se k začátku procesu dostavili jen tři, jednání přesto pokračuje. Švýcarská justice rozhodla, že přelíčení proti zbývajícím obžalovaným bude pokračovat odděleně. Nepřítomná trojice dostala náhradní termín. Přímo v soudní síni je zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Ondřej Bouda.
Kauza tunelování Union banky možná nekončí. Jedna z pěti obžalovaných Alena Pejčochová požaduje, aby o její vině rozhodl soud, byť se na ni vztahuje prezidentská amnestie. Právní názory na další postup soudu se různí.
Krajský soud v Hradci Králové opět uznal vinnými čtyři z osmi manažerů údajně vytunelovaných fondů Trend a Mercia. Podle soudu způsobili škodu 1,4 miliardy korun. Dva muži půjdou na vězení na dva roky, dva dostali tříletý trest odnětí svobody. Nové rozsudky jsou mírnější než původní.
Během posledního roku roste v Česku množství podniků, které neplatí své závazky a dopouští se přitom podvodů. Upozorňuje na to úvěrová pojišťovna KUPEG. Tunelování podniků je podle ní stále dokonalejší a dostává se na profesionální úroveň.