„Z archeologického výzkumu ani z písemných pramenů nemáme totiž žádné informace o barvě očí nebo délce vlasů. Zde nám však pomohla analýza DNA, která barvu očí a vlasů prozradila,“ uvedl Šindelář.
Bylo jí pouhých 18 let, když při obléhání Tábora zemřela. Brazilský designér teď pomocí 3D vytvořil možnou podobu ženy, která na začátku třicetileté války přišla do města spolu s císařskou armádou.
Firmy vyvíjí technologie, které se snaží z lidské tváře vyčíst třeba genetické onemocnění, sexualitu, a nebo jestli daný člověk říká pravdu. Takový detektor lži vyvíjí firma z amerického Seattlu.
Další evropská země zakázala zahalování tváře. Zákon týkající se hlavně muslimských oděvů přijali nizozemští poslanci. Nově nebudou smět nosit lidé zahalené tváře ve školách, nemocnicích a hromadné dopravě, informovala agentura AFP.
Už v 19. století některé vědce vynález fotografie přiměl k domněnce, že by podle specifických rysů v obličeji bylo možné poznat, jací lidé mají vyšší sklon ke zločinnosti. Nejnovější poznatky čínských vědců naznačují, že podobné úvahy mohou být správné. Píše o tom server The Next Web.
I televizní šum se stal zdrojem umělecké tvorby. V 60. letech vznikl videoart a námětem jednoho z prvních děl tohoto uměleckého směru se stal právě přeskakující a šumící televizní obraz. Výstava nazvaná Tváře, která dnes začíná v pražské Galerii Rudolfinum, ukazuje portrét zachycený na videu a provede vývojem videoartu.
Mladý Američan, který podstoupil jako první v USA a druhý na světě transplantaci celého obličeje pod vedením českého lékaře Bohdana Pomahače, se poprvé od operace objevil na veřejnosti.