„U některých zvířat byly tyto extrémně protáhlé špičáky opravdu ostré, ale pravděpodobně byly také velmi náchylné ke zlomení,“ říká paleontoložka Emily Rayfieldová z Bristolské univerzity.
„Budou tam přístřešky, ochrana proti větru a dešti, ale ubikace nebudou vytápěné, takže tam nelze umístit třeba lva. Ale je to ideální pro chladnomilné šelmy jako rys, puma, tygr,“ říká kurátorka.
Obchod se zvířaty bují všude na světě. V chudých zemích ke spolupráci s pašeráky místní obyvatele mnohdy přivedou dopady klimatických změn. Trasy nelegálních překupníků směřují i do Evropy.
„Naměřili jsme mu 2,6 promile,“ uvedla Nováková. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové měl muž velmi vážně poraněné ruce a přišel o prsty.
Všech pět inspektorů oddělení CITES opouští Českou inspekci životního prostředí (ČIŽP). Sehraný tým odborníků v minulosti odhalil celou řadu případů pašování ohrožených druhů rostlin a živočichů.
Jednašedesátiletého krotitele cirkusu Marina Monti ve čtvrtek večer při výcviku ve městě Bari nejprve napadl jeden tygr, k němuž se posléze přidali další tři, informovala agentura APA.
V kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl podal státní zástupce Dostál obžalobu. V případu jsou tři obžalovaní, mezi nimi je i provozovatel zooparků Berousek.
Šestiletá tygřice, známá pod označením T-1, se stala postrachem vesničanů v okolí města Pandarkhavada. Ochránci přírody proti snaze o zabití tygřice protestovali, a obrátili se dokonce na soud.
Setkání tygrů s lidmi jsou v Indii čím dál častější. Zdejší populace těchto ohrožených šelem za posledních deset let narostla na 2500 a zvířata se mnohdy vydávají k farmám a dalším usedlostem.
V kauze zabíjení tygrů a nelegálního obchodu s nimi zůstává ve vazbě už jen preparátor. Dva ze tří obviněných byli z vazby propuštěni. Na svobodě je vyšetřován Berousek a šestapadesátiletý Vietnamec.
Těla tygrů se zpracovávala ve vesnici blízko Doks. Pětatřicetiletý preparátor šelmy podle vyšetřovatelů stáhl z kůže, pak vyvrhl vnitřnosti, poté naporcoval a několik dní vařil.
Nejdříve je stáhl z kůže, pak vyvrhl vnitřnosti, poté naporcoval a několik dní vařil. Tak policie popisuje postup 35letého preparátora šelem, který skončil ve vazbě.
Úřady chtějí zpřísnit chov tygrů, píšou Hospodářské noviny. Deník informuje o pozastavení „zákazu vysedávání“ v Mostě, Právo zas o plánovaných výdajích politických stran na kampaň.
Pro takzvanou tradiční čínskou medicínu se využívají všechny části tygřích těl. Ohrožený druh se využívá na epilepsii, akné i revma. Lidé také věří, že tygři chrání před kletbami a posilují vůli.
Jedním z nich, kteří skončili ve vazbě je Ludvík Berousek, jenž se chovu šelem dlouhodobě věnuje. Podle policie muži prodávali kůži tygra až za 100 000, drápy za 2500 a gram masoxu za 1500 korun.
Policie začala pondělní útěk lva a dvou tygrů v soukromém Bioparku Štít vyšetřovat jako podezření ze zločinu obecného ohrožení. Případnému viníkovi hrozí trest od tří do osmi let vězení.
Celníci a policisté na několika místech zasahovali kvůli údajnému zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy. Co na to říká ředitel Zoologické zahrady Praha Miroslav Bobek?
Na akci se podílí vedle celníků a policie také Česká inspekce životního prostředí. „V současné době samozřejmě nemůžeme sdělit bližší informace, protože probíhá vyšetřování,“ upozornila.
Vzácní tygři amurští se na zimu stahují k ruským městům na Dálném východě. Policisté ve Vladivostoku za poslední týden dostali už dvě hlášení o tom, že se po městě pohybuje nebezpečná šelma.
V thajském buddhistickém chrámu, který turisté navštěvovali kvůli procházkám mezi krotkými tygry, policie při razii našla 40 mrtvých tygřat. Úřady v pondělí začaly zvířata z areálu odvážet. Oblíbená atrakce je proto teď pro veřejnost uzavřená a mniši čelí obvinění z týrání.
Malá tygřata se v Zoo Liberec narodila 25. února, z původních čtyř mláďat ale přežila jen dvě. Po šesti týdnech se začala vydávat na první výpravy do venkovní expozice. Dnes byly ale poprvé zveřejněny jejich fotografie.
Vědci poprvé v historii zaznamenali nárůst počtu tygrů ve volné přírodě. Na začátku minulého století jich bylo kolem 100 tisíc, ale do roku 2010 klesl jejich počet na pouhých 3200 kusů, několik poddruhů tygra už navíc bylo vyhubeno. Z posledního sčítání však vyplývá, že počet tygrů od té doby vzrostl na téměř 3900 kusů.
V safari na ruském Dálném východě se spřátelili tygr a kozel. Zásadním způsobem tak narušili dosavadní představy vědců o potravinovém řetězci v přírodě. Jeden bez druhého už nemůžou být a videozáznamy o jejich zvláštní družbě teď trhají rekordy sledovanosti na ruském internetu.