Zdravotní pomůcku představil britský start-up, který se zabývá gynekologickým zdravím. Slouží jako PCR test, který zjišťuje přítomnost chlamydií, kapavky, trichomonád, mykoplazmat či ureaplazmat.
Jakékoli zemědělství je velký zásah do přírody. Jak najít řešení udržitelné pro lidstvo i pro přírodu? Na to hledali odpověď nizozemští filmaři Karsten de Vreughd a Hidde Boersma.
Naklonování ovce Dolly otevřelo cestu bezprecedentnímu výzkumu možností genetické manipulace chovných zvířat. Metoda je teoreticky použitelná i v případě člověka, a budila proto značné kontroverze.
Výzkumníci z univerzity v Cambridgi si dali tu práci a prošli na 1400 filmů. V nich našli pouze čtyři vědkyně „na plný úvazek“. A teď varují před stereotypem, který odrazuje dívky od vědecké kariéry.
Arthropleura byl rod největších členovců, kteří kdy žili na Zemi. Dodnes se o nich ví jen velmi málo. Podle všeho se živili ořechy, semeny nebo jinou rostlinnou stravou.
„Nové chování mohla způsobit neobvyklá kombinace obrovské kolonie rybáků obecných a přítomných želv. Rybáci za sebou nechávají zbytky ryb a slabá mláďata,“ uvedl vědec.
Výzkumný tým zjistil, že 27 procent koster pocházejících ze 14. a 15. století trpělo vbočeným palcem. Vbočený palec byl častější u bohatších, výše postavených jedinců žijících v městských oblastech.
Od začátku sestavování před 18 lety se na čele žebříčku ARWU drží americká Harvardova univerzita. Oproti loňsku se nic nezměnilo ani na druhém až šestém místě.
Výzkum se zaměřil na různé typy inhalátorů, které Britové využívají. V roce 2017 sedm z deseti inhalátorů obsahovalo hydro-fluoro-alkan. Ten se využívá jako pohonná látka uvolňující lék z inhalátoru.