Podnikateli Albinu Arifovičovi, který dal Vokálovi za informace z policejních databází auto za půl milionu korun a mobilní telefon, uložil soud dvouletou podmínku. Verdikt je pravomocný.
Nečas v rozhovoru pro server Česká justice.cz uvedl, že ho Šlachta na podzim 2010 požádal o schůzku. „Šlachta si tam řekl o pozici policejního prezidenta. Že má podporu od Víta Bárty,“ řekl Nečas.
„Hrozně moc věcí bych dnes udělal jinak,“ připouští v pořadu Osobnost Plus muž, který v červnu 2013 vedl zásah na Úřadu vlády. Chystá se psát knihu a počká si, bude-li o něj zájem v politice.
„Ptáte se, jestli jsem něčí muž. Oni ze mě mají všichni strach. Jsem neřiditelný,“ říká Robert Šlachta v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Koncem listopadu po téměř 30 letech odejde ze státní správy.
Janek Kroupa měl napíchnutý telefon celkem dvakrát, v roce 2011 i v roce 2012, a to kvůli kauze nákupu obrněných transportérů Pandur. Uvnitř článku najdete rozsudek Nejvyššího soudu.
Státní zástupce podal obžalobu na bývalého elitního detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luďka Vokála. Viní ho ze zneužití pravomoci v souvislosti s vyzrazením razie v kauze Vidkun.
Exdůstojník českého ÚOOZ Vokál tvrdí, že v jeho případě jde ukrajinské tajné službě SBU především o jistého českého diplomata ze zastoupení NATO v Kyjevě a o provizi z prodeje speciální techniky.
Bývalého vysokého důstojníka Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luďka Vokála, kterého ve středu zadržela ukrajinská policie, propustil soud na kauci ve výši 4500 eur (115 000 korun).
Na Ukrajině byl v pondělí kvůli podezření z nezákonného použití technických prostředků zadržen muž z České republiky. Ukrajinský soud rozhodne, zda muž zůstane ve vazbě, nebo bude propuštěn na kauci.
GIBS navrhla obžalovat bývalého detektiva Jiřího Komárka ze zneužití pravomoci úřední osoby. Případ se týká výroku, v němž obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z „brutálního úniku informací".
Tři obvinění v kauze úniku informací z policejních databází jsou z vazby venku. Příkaz k jejich propuštění dal státní zástupce. Ve vazbě zůstává dalších pět lidí. V kauze bylo obviněno 18 lidí.
Vyšetřovatele podle informací serveru iROZHLAS.cz navedla nahrávka, kterou Švábenský pořídil krátce před svou sebevraždou. Zmiňuje v ní právě hlavního podezřelého, exdetektiva ÚOOZ Michala Ratajského.
Rozsáhlou kauzou úniků z policejních spisů se zabývá Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s národní protidrogovou centrálou. Mezi obviněnými je například bývalý policista.
Detektiv Marek Foglar, který vyšetřoval kauzu kolem Jany Nagyové, skončil u policie. Podle zjištění Radiožurnálu bude nově pracovat jako analytik u pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.
Ministerstvo vnitra v čele s Milanem Chovancem z ČSSD dočasně odebralo výsluhu kritikovi policejní reorganizace Jiřímu Komárkovi. Radiožurnálu to potvrdily dva zdroje z bezpečnostní komunity. Důvodem je, že bývalého šéfa ostravské expozitury protimafiánského útvaru Jiřího Komárka nedávno obvinila generální inspekce ze zneužití pravomoci. Ještě jako policista totiž veřejně řekl, že je policejní prezident Tomáš Tuhý podezřelý z brutálního úniku informací.
Sněmovní vyšetřovací komise před pár dny jednomyslně schválila text závěrečné zprávy o loňské reorganizaci policie. Její obsah ještě není znám, ale podle někdejšího detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a kritika reorganizace Jiřího Komárka zřejmě nepřinese nic objevného. V rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu řekl, že poslanci podle něj nedostatečně pracovali s dodanými dokumenty.
Ředitel tehdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta v létě skončil u policie na protest proti jejím změnám. K reorganizaci části policie se už sešla sněmovní komise celkem třináctkrát a vyslechla desítky vlivných lidí - žalobce, politiky i vysoké policejní důstojníky. Jejím hlavním úkolem bylo zjistit, jestli sloučení protimafiánského a protikorupčního útvaru mělo za cíl zlepšit práci policie, nebo mělo naopak zabránit vyšetřování velkých kauz. Výsledky komise předloží do konce ledna.
Odcházím rozladěn, uvedl bývalý ředitel protimafiánského útvaru Robert Šlachta po jednání komise k reformě policie. Nesouhlasí s výpovědmi některých svědků a navrhl výslech dalších. Před komisí, která ve čtvrtek jednala pojedenácté, vypovídal skoro dvě hodiny.
Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci části policie dovyslechla bývalého detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiřího Komárka. Ten patřil ke kritikům slučování protimafiánského a protikorupčního útvaru a tvrdil, že má důkazy, že cílem změn je odstranění jeho tehdejšího nadřízeného Roberta Šlachty. Komárek už výpověď dvakrát přerušil, úterní výslech pak trval jen krátce přes hodinu.
Robert Šlachta se od listopadu stane náměstkem generálního ředitele celní správy pro oblast pátrání, sdělila ve středu mluvčí celníků Martina Kaňková. Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu uspěl ve výběrovém řízení. Podle dřívějšího vyjádření celní správy byl jediným uchazečem o funkci.
Masivní odchody policistů po reorganizaci části policie nenastaly. Z bývalého protimafiánského a protikorupčního útvaru od začátku června odešlo osm lidí. Výpovědi dalších policistů zatím velitelé nově zřízené Národní centrály proti organizovanému zločinu na stolech nemají. Podle bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty ale fungování centrály citelně zasáhl i odchod osmi lidí.
Pokutu za urážení policie ve výši osmi tisíc korun zrušil okresní soud v Mostě. Zaplatit ji měl aktivista Tomáš Zelený za urážky někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Policii oslovoval „Zdar útvare!“ a bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu zase nazval „ušatým traktoristou“. Podle serveru Aktuálně.cz je část výroků, která policii vadila, promlčená, proto podle soudce nepřichází uložení pokuty v úvahu. Případem se bude znovu zabývat policie.
Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta rozšířil řady pracovníků celní správy v Pardubicích. Od pondělí tam zastává funkci zástupce celního úřadu pro celý kraj. Jeho zdejší angažmá ale nepotrvá dlouho, od prvního září se má stát pověřeným náměstkem generálního ředitele celní správy pro oblast pátrání.
Informace o vyšetřování údajně zmanipulovaných IT zakázek prý někdo vynášel z telefonu, který v minulosti používali blízcí policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta to řekl včera během více než pětihodinového výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí. Radiožurnálu to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. V kauze figuruje i firma Tesco SW a několik dalších společností.