Konkrétně jde o primátora Chomutova Marka Hrabáče, jednatele společnosti Rocknet Ladislava Šmucra a ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Libora Tačnera.
Senátoři socialista Jerome Durain a republikán Etienne Blanc stáli v čele vyšetřovací komise v Senátu, která zkoumala obchodování s drogami a s ním spojenou kriminalitu. Závěry jsou otřesné.
„Všechna léta je zvykem, že když jdou rozhodčí někam sami, platí hlavní rozhodčí. Proto jsem po utkání dal 30 000 jako stravné," vysvětlil Rogoz předání hotovosti rozhodčím v jednom zápase.
Zatčení soudce Zdeňka Sováka přineslo otázky ohledně fungování pražského vrchního soudu. Co všechno se o možné korupční praxi podařilo zjistit? Skutečně mohlo být v moci soudce manipulovat verdikty?
Obviněným je podle zdrojů Radiožurnálu advokát Martin Janoušek, který údajně nabídl 1,5 milionu korun bývalému ministrovi dopravy Vladimíru Kremlíkovi.
Odvolací senát změnil rozhodnutí Okresního soudu Praha-západ, který omluvu demonstrantce přiznal. Uznal Babišovo odvolání, podle kterého výroky nebyly způsobilé zasáhnout do žalující ženy.
V případu je stíhán i podnikatel Marian Kočner, který je už delší dobu ve vazbě a čelí obžalobě z objednání předloňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka.
Keňský fotbalový rozhodčí Aden Range Marwa dostal doživotní zákaz činnosti kvůli korupci. Sudího zachytila skrytá kamera v dokumentu ghanského novináře při přebírání úplatku 6000 dolarů.
Islámští radikálové se cíleně snaží naverbovat nezletilé uprchlíky ještě před jejich cestou do Evropy. V nové studii to potvrdil renomovaný britský think tank Qulliam, který se zaměřuje na boj proti extremismu. Organizace jako Islámský stát podle Quilliamu dávají uprchlíkům jídlo v táborech na cestě nebo místo nich zaplatí pašerákům za přepravu přes moře.
Francouzský deník Le Monde získal dokumenty, jež naznačují, že se Katařané pokusili částkou 3,5 milionu dolarů (89 milionů korun) získat pořadatelství mistrovství světa v atletice 2017. Úplatek směřoval na konto firmy, kterou vlastnil Papa Massata Diack, bývalý marketingový poradce a syn někdejšího šéfa mezinárodní atletické federace IAAF Laminea Diacka.
Policie navrhla obžalovat šéfa společnosti Alkom Security Václava Růžičku a také soukromého podnikatele Radko Haška z podplácení zaměstnanců České pošty. Podle detektivů nabízeli luxusní zájezdy a statisíce korun, aby si udrželi a také získali lukrativní zakázky České pošty.
Českokrumlovský soud dal tříletou podmínku Michalovi Benešovi, který podle obžaloby nabídl úplatek soudnímu znalci. Chtěl tím prý ovlivnit zkoumání počítačových souborů, které obsahovaly klíčové důkazy proti podnikateli Františku Savovovi. Michal Beneš obvinění odmítá. Rozsudek ještě není pravomocný.
Brněnský podnikatel Albin Arifovič čelí podezření z vydírání. Radiožurnál shromáždil svědectví několika byznysmenů, od kterých chtěl podnikatel peníze nebo půjčku. Arifovič jim tvrdil, že se o ně policie pak přestane zajímat nebo že sežene k jejich případu více informací. Pozoruhodné na celé věci je, že byl současně i informátorem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Dostal se tedy k citlivým informacím, které pak dokázal využít.
Policisté po úterním zásahu v kancelářích ROP Střední Morava v Olomouci, Zlíně a Otrokovicích obvinili čtyři muže a jednu ženu, tj. tři úředníky a dva podnikatele. Detektivové je viní z podplácení, přijetí úplatku, zneužití pravomoci úřední osoby, poškození finančních zájmů Evropské unie a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Hrozí jim tresty od pěti do 12 let za mřížemi.
V juniorské hokejové extralize se řeší podezření z pokusu o ovlivnění výsledku utkání. Kvůli tomu byl odložen včerejší zápas třetího kola mezi Litvínovem a Český Budějovicemi. Provinilcem měl být hráč hostujícího Motoru. Na jihu Čech se celou záležitostí vedení klubu dnes zabývalo.
Páteční utkání extraligy juniorů mezi hokejisty Litvínova a Českých Budějovic bylo odloženo kvůli podezření z pokusu o ovlivnění výsledku. Jednoho z hráčů Litvínova kontaktoval hráč Motoru. Vedení severočeského klubu to následně oznámilo Českému svazu hokeje. Případem se také zabývá policie.
Funkcionář fotbalové Příbrami Roman Rogoz obžalovaný z pokusu o podplacení k soudu znovu nepřišel. A protože stále nevypovídali všichni navržení svědci, na rozsudek budeme muset čekat minimálně do konce prázdnin. Hlavní líčení soudce Miloslav Boudník odročil na 26. srpna.
U soudu bude pokračovat další údajná fotbalová korupční kauza. V Příbrami může padnout rozsudek v kauze manažera tamního klubu Romana Rogoze, který se podle obžaloby pokusil podplatit hráče Českých Budějovic Michala Klesu.
Krajský soud v Ostravě zamítl odvolání údajného šéfa takzvané lihové mafie Radka Březiny v kauze uplácení dozorce. Platí tak osmiměsíční podmíněný trest za to, že se ve vazbě pokusil uplatit dozorce za schválení mimořádné návštěvy. Březina je za mřížemi kvůli obžalobě ze stamilionových daňových úniků při obchodování s lihem.
Fotbalovou korupci bude opět řešit soud. Tentokrát pokračuje projednávání údajného uplácení při zápase první ligy mezi Jabloncem a Plzní. Jako svědky předvolal soud pro Prahu západ i předsedu Fotbalové asociace Miroslava Peltu, předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou a majitele Sparty Daniela Křetínského.
U českolipského okresního soudu padl rozsudek v kauze dvou cizinců, kteří se pokusili uplatit tehdejšího starostu Kamenického Šenova. Dva muži mu v roce 2010 nabídli 150 tisíc za to, aby v jejich prospěch ovlivnil prodej bývalého zdravotního střediska na náměstí. Starosta tehdy všechno ohlásil na policii.
Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek před soudem uvedl, že v kauze kolem nákupu armádních tatrovek nedošlo ke korupčnímu jednání. Svědčil tak ve prospěch obžalovaného exministra obrany Martina Bartáka. Oba se před lety ve Spojených státech zúčastnili schůzky s manažery Tatry.
Nejvyšší soud se bude opět zabývat kauzou údajného podplácení tří exposlanců ODS expremiérem Petrem Nečasem. O nové stanovisko ho požádalo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Chce vědět, jestli poslance chrání imunita i v případě jednání mimo sněmovnu.
Obvodní soud pro Prahu 5 zprostil viny poslance Víta Bártu a Jaroslava Škárku, kteří byli loni nepravomocně potrestáni za korupční jednání. Do tohoto rozsudku, který poslal Škárku na tři roky za mříže a Bártovi vyměřil osmnáctiměsíční podmínku, nejprve zasáhl Nejvyšší soud a pak i Městský soud v Praze.