Kdyby se volilo jen v Bratislavě, Košicích a okolí společně s městy, jako jsou Trnava nebo Trenčín, pak by vyhrál liberální blok v čele se stranou Progresivní Slovensko. Jenže se volilo i jinde.
Ani vražda v klubu Tepláreň nezlepšila postavení LGBTQ lidí na Slovensku. Poslanci posílení práv menšiny odmítli a část politiků se brzy vrátila k homofobním projevům.
Ty nejdůležitější volby za posledních 25 let. To se říká před každým hlasováním, ale na Slovensku to bude za pár dní realita. V sázce není nic menšího než demokracie sama.
„Teď jsem pochopila, proč byly hranice zavřené – aby nás chránili před tím hnusným Západem, kapitalismem a zvrácenostmi, co na Západě jsou,“ říká paní Jana na setkání příznivců Smeru.
„V roce 2020 po volbách byla vytvořená speciální skupina prokurátorů Národní kriminální agentury (..) Dostali za úlohu za každou cenu dostat hlavní představitele opozice do vězení,“ tvrdí Robert Fico.
Na druhém místě skončila se 14,1 procenta strana Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD), kterou po odchodu ze Smeru-SD založil v roce 2020 bývalý premiér Peter Pellegrini.
Pellegrini se velmi snaží působit dojmem slušného a moderního levicového politika, na tom ostatně už v minulosti sbíral politické body. Občas se ale ani on nezdráhá zabrnkat na populistickou strunu.
Ve slovenské společnosti silně rezonuje volání po pověstné pevné ruce. Z voličů pravděpodobného vítěze nadcházejících voleb, strany Smer Roberta Fica, by ji uvítalo celých sedmdesát procent.
Kotlebovci odmítají Evropskou unii a slibují pořádek či tvrdou ruku. Navazují také na odkaz prezidenta válečného Slovenského státu Jozefa Tisa. Slovensko čekají parlamentní volby 29. února.