Obec před časem uzavřela smlouvu na novou budovu domova pro seniory se stavební firmou a ta začala s pracemi. Místní obyvatelé ale pak v referendu stavbu domova pro seniory odmítli.
Referendum nařídil soud a proběhlo zároveň s krajskými volbami. Obyvatelé Horní Lidče v něm rozhodli, že nesouhlasí s výstavbou domova pro seniory v obci ani s navrhovanou lokalitou.
„Zpívala jsem už jako dítě v dětském pěveckém sboru. Ve Vsetíně byla cimbálová muzika už od roku 1953,“ popisuje zpěvačka a tanečnice souboru Vsacan Zdeňka Straškrabová.
Policie původně informovala o úmrtí obou chlapců, později zprávu dementovala. Neštěstí se podle policie stalo krátce po 17.00 poblíž jednoho z přechodů přes koleje.
Stovky stříbrných pražských grošů ze 14. století vyhrabala u Ústí na Vsetínsku fenka. Majitel zvířete cenný archeologický nález odevzdal, nyní jej zkoumají odborníci Muzea regionu Valašsko.
Praha / Vsetín||Lenka Kabrhelová, Kateřina Pospíšilová, Alžběta Jurčová|Zprávy z domova|Vinohradská 12
Česká inspekce životního prostředí prověřuje pokus vědce, který experimentem se solí zpochybnil oficiální verzi o otravě Bečvy. Proč i rok po havárii zůstávají klíčové otázky nezodpovězené?
„Havárie mimořádného rozsahu jako ta na Bečvě ukázala, že už jen třeba nezkušenost úředníků s tak velkým zásahem může být zásadní překážkou pro zvládání havárie,“ řekl ministr Brabec.
Závažná ekologická havárie postihla Bečvu v úseku pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku až po Přerov. Viník je zatím neznámý, policie se po obdržení znaleckého posudku případem stále zabývá.
„Dvaapadesátiletý řidič kamionu přehlédl na cestě zřejmě ležícího devětadvacetiletého muže a přejel ho. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Téměř třicet vzrostlých stromů v Zašové na Vsetínsku ve čtvrtek poškodil neznámý pachatel motorovou pilou. Kvůli kacení těchto stromů se ale v obci už několik měsíců vedou spory.
Kyanid vypustil 20. září do řeky dosud neznámý pachatel. Havárie postihla Bečvu pod Valašským Meziříčím na Vsetínsku po Přerov. Rybáři odvezli do kafilerie přes 40 tun ryb.
„Úhyn ryb je v řádu tun. Na místě máme jednotku u Ústí a druhou u Lipníku nad Bečvou. Spolupracujeme s rybáři při odlovu uhynulých ryb," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.
Vodáci vyhodnotili jako nebezpečné splav sjíždět, proto jej nesplouvali, lodě obnesli a nastoupili až pod jezem. Proud ale loď vtáhl, kanoe se převrhla a muži se začali topit.
„Ta situace v kraji není lehká, nicméně všechny dobrovolné a profesionální jednotky jsou v nasazení a postupně tyto události likvidujeme,“ řekl mluvčí hasičů.
Chovatel přivezl tehdy šestiletého lva do Zděchova v létě 2016. Na rodinných pozemcích postavil bez povolení kotec s výběhem, na což si delší dobu stěžovali někteří místní.
Ochránci přírody mají připravenou klec, ale momentálně zjišťují, kde se zvíře nachází. „Zřejmě je někde v Karlovické dolině, možná mezi Halenkovem a Janovou,“ vysvětlil člen odchytového týmu.
„Krajský úřad vezme pod svou odpovědnost řešení této situace. Požádáme, abychom mohli medvěda chytat nejen na území obcí, ale i zároveň odstřelit na celém území kraje," řekl hejtman Jiří Čunek.
Minulý týden nainstalovali ochránci přírody ve spolupráci se starosty obcí na Vsetínsku do terénu odchytovou klec. Odchyt medvěda by však podle Bojdy měl řídit krajský úřad.
Medvědi sice podle hejtmana Jiřího Čunka dříve v regionu žili, nyní tomu již tak není. „Myslím si, že to řádění, které předvedl, nemůžeme trpět,“ uvedl hejtman.
Pokud by byl výskyt medvěda ještě častější, existuje možnost jej odchytit a odvézt do zoologické zahrady či vypustit v přírodě na jiném místě, případně ho uspat a nasadit mu obojek a monitorovat ho.
Lidé pohybující se v lesích by si měli dát pozor a neprocházet například houštím. Chovatelům zoologové radí lépe zabezpečit hospodářská zvířata, zavírat je na noc či použít ohradníky.
Rozsáhlý požár zničil v noci objekt pily ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Podle prvotních odhadů způsobil škodu převyšující deset milionů korun, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.