Pravidlo, že dítě narozené na americké půdě je automaticky americkým občanem, je garantované čtrnáctým dodatkem americké ústavy z roku 1868. Žaloby mají proto podle advokátů velkou šanci na úspěch.
Stříž se v případu už jednou angažoval, v roce 2021 podal v Mynářův neprospěch správní žalobu. Chtěl tím zvrátit rozhodnutí ministerstva financí, podle něhož nechyboval Mynář, ale úředníci.
Majitelé solárních elektráren chtějí, aby ze zákona lex OZE III, který upravuje akumulaci energií, vypadly přílepky směřující ke krácení dříve slíbených dotací pro starší fotovoltaiky.
Vyšší daň z nemovitosti měly platit podle opatření schváleného zastupitelstvem dvě chemičky Agroforetu a další firmy, které podle radnice nejvíce zatěžují životní prostředí ve městě.
Trump žádá soud, aby mu přiznal finanční odškodnění a také aby soud přinutil zpravodajský portál „zveřejnit všechny informace, o které se při průzkumu opíral“.
Kromě Zorikova je na tuzemském sankčním seznamu zařazena i jeho bývalá manželka. Finanční analytický úřad jim už dřív zajistil majetek za zhruba sto milionů korun.
Škodu 44 milionů korun chtějí sokolové i po něm vymáhat zpět pomocí žaloby. Přesto Těšitel zůstává ve funkci jednatele jedné ze středočeských žup a avizuje, že je připravený se bránit právně.
„Dochází ke zpeněžování majetkové podstaty a postupně se shromažďují prostředky pro uspokojení přihlášených pohledávek věřitele,“ popsal insolvenční správce.
Vysokorychlostní trať do Drážďan chce stavět Správa železnic. Podle mluvčího železničářů Dušana Gavendy se ale žaloby na výběr trasy týkají rozhodnutí Ústeckého kraje.
Vláda chce snížit objem financí na podporu obnovitelných zdrojů pro rok 2025 oproti původnímu plánu. Chce také vyplácet nižší dotace než doposud, solárním investorům se to ale nelíbí.
Reklamu na Čapím hnízdě řešila několik let také policie. Kriminalisté se zabývali podezřením, že Agrofert nepoužíval peníze na reklamu, ale na splácemí úvěru a pomáhala Agrofertu snižovat daně.
Samotné místní šetření neznamená, že se firma přečinu skutečně dopustila ani že s ní úřad zahájí správní řízení. Umožňuje ale úředníkům shromáždit důkazy.
Bývalá konzulka české ambasády v Maroku může podle soudu požadovat ochranu pro whistleblowery. Přesto pro ni už resort místo nenašel. Proti ukončení služebního poměru se proto brání další žalobou.
„Po schůzce se SPOLU a s hnutím ANO od všech zastupitelů zaznělo, že preferují spolupráci s koalicí Spolu, a tou cestou jsme se také vydali,“ uvádí hejtman.
Premiér Fico loni zařadil Aktuality.sk mezi takzvaná nepřátelská média, kterým přestal odpovídat na dotazy. Politik má dlouhodobě komplikovaný vztah s médii.
Ministr Rakušan se o společnosti zmiňoval ve spojitosti s používáním tzv. šifrovaných telefonů. Nyní mezi ním, hnutím STAN A Agrofertem došlo ke smíru.
Americká společnost CrowdStrike, jejíž software způsobil červencový globální výpadek IT systémů, čelí žalobě ze strany akcionářů. Firma je viněna z poskytování nepravdivých informací o svém softwaru.
Většinu klimatických žalob řešily v loňském roce soudní dvory ve Spojených státech, ve Velké Británii a v Brazílii. Nově se spory tohoto typu objevily v Panamě a v Portugalsku.
Obránci zvířat považují žalobu řetězce Albert a jeho nárokování domény www.albertovakrutost.cz jako útok na svobodné vyjadřování na internetu. Uvedli to v tiskové zprávě.
Ve prospěch webu svědčilo šest lidí, mezi nimi i ti, kteří už jsou v alternativní scéně známí. Mávalo se ale i dopisem Vojenského zpravodajství, který měl naopak podpořit legitimitu blokace stránky.
Společnost Albert chce získat doménu, na které spolek OBRAZ kritizuje podmínky chovu kuřat prodávaných supermarketem. Aktivisté s kampaní nehodlají přestat ani v případě, že by o stránku přišli.
Žaloba rodin devatenácti obětí uvádí, že texaská policie nekonala v souladu s výcvikem pro zásahy proti aktivním střelcům a nesplnila povinnost střetnout se s útočníkem.
Martyrium se zkrachovalou solární firmou ale pro pana Františka a 76 dalších klientů, kterým Malina vrátila zálohy, neskončilo. Insolvenční správce nyní podal takzvané odpůrčí žaloby.
Zákon, který již podepsal americký prezident Joe Biden, předpokládá, že pokud se prodej neuskuteční, bude síť TikTok v USA zakázána. ByteDance má na prodej sítě devět měsíců.
„Řada lidí obtížně snáší teploty, které šplhají nad třicítku a v noci neklesnou pod 20 stupňů. Tropické noci jsou zatěžující, a pokud jich je více za sebou, může to způsobit i předčasná úmrtí,“ říká.