„Celkově vzato, téma zbrojní kontroly zůstává věcí minulosti, protože návrat k minimální důvěře je dnes nemožný kvůli dvojím standardům Západu,“ řekl Gerasimov.
Ačkoliv na sezeních mluvil o touze někomu ublížit, mohl si o pár týdnů později přijít k obvodní lékařce požádat o potvrzení, že je zdravý a může si udělat zbrojní průkaz.
Na mši v kostele sv. Marka si lidé ve Washingtonu připomněli oběti útoků střelnou zbraní. Sešli se příbuzní a známí obětí, ale také ti, kteří protestují proti příliš měkkým zbraňovým zákonům.
Vláda úpravy připravila v reakci na loňskou střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde její student 14 lidí zabil, 25 zranil a následně zastřelil i sebe.
„Konflikt na Ukrajině není zamrzlý, ale statický. Snaží se využít maximální výhody pro budoucí diplomatická jednání,“ vysvětluje brigádní generál v záloze František Mičánek.
Strana Olafa Scholze se už chystá na předčasné volby a není jisté, zda bude kancléř svůj post obhajovat. Část jeho stranických kolegů nechce kvůli neoblíbenosti jeho obličej na volební plakáty.
Současná viceprezidentka Kamala Harrisová chce zavést celostátní povinné prověřování nových majitelů zbraní. Exprezident Donald Trump slibuje, že na právu Američanů vlastnit zbraň nebude nic měnit.
Spojené státy mají za sebou v posledních letech několik vražedných útoků ve školách. Volání po zpřísnění pravidel držení zbraní ale Kongres zatím nevyslyšel.
Soul/Pchojngjang/Kyjev||ČTK|Zprávy ze světa|Sledovali jsme online
Jihokorejská tajná služba uvedla, že KLDR přesunula do Ruska na 1500 příslušníků speciálních sil, aby podstoupili výcvik. Celkově chce podle ní Pchjongjang vyslat na podporu Ruska na 12 tisíc vojáků.
„Pokud by k tomu došlo souběžně s konfliktem na Ukrajině, tak by Spojené státy podle mě musely dodávat zbraně zejména na Tchaj-wan," říká pro Český rozhlas Plus politolog.
Írán podle zpravodajských partnerů Evropské unie dodal Rusku balistické rakety k použití ve válce na Ukrajině. Moskva to přímo nepopřela, Teherán informaci označil za součást psychologické války.
Ukrajinský prezident Zelenskyj apeluje na západní spojence, aby dovolili Kyjevu používat střely dlouhého doletu k úderům na ruské území. Jak moc by to ale Ukrajině ve skutečnosti pomohlo?
Takřka 60 europoslanců se v dopise zaslaném šéfovi unijní diplomacie Borrellovi shodlo, že západní státy by Ukrajinu neměly omezovat v útocích na vojenské cíle v Rusku. Podpis připojila i řada Čechů.
Vlády zbrojí jak o život, ve vojenském zařízení a materiálu také končí velká část mezinárodní finanční pomoci určená pro Ukrajinu. Zbrojaři zkrátka mají žně.
„Podle zákona o zdravotních službách musí každý specialista, který pacienta vyšetřil, o tom zpravit jeho praktického lékaře. Ale v praxi se to moc neděje,“ říká předseda lékařů pro Český rozhlas Plus.
Stroje F-16 americké výroby byly nejžádanější položkou Ukrajiny směrem k západním spojencům, kteří jí finančně i vojensky od února 2022 pomáhají bránit se proti rozsáhlé ruské invazi.
Polsko se s náporem na hranicích, který označuje za formu hybridní války, potýká od roku 2021. Zákon má podporu veřejnosti, ale podle kritiků porušuje lidská práva, píše agentura Reuters
Srbsko nepřímo dodalo Ukrajině výzbroj v hodnotě 800 milionů eur (19,9 miliardy korun). Dodávky představují větší pomoc, než jakou třeba poskytl kterýkoliv ze tří pobaltských států.
Ukrajina získala od dodavatelských států povolení používat zbraně s doletem do Ruska, což představuje pro další vývoj ruské agrese velký problém. Nejedná se však o zcela novou situaci.
„Demokratům se teď na Trumpa bude hůř útočit, kampaň ho začne vykreslovat jako mučedníka,“ řekl pro iROZHLAS.cz Kryštof Kozák z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Zákazníci mohou v automatech běžně koupit sušenky, kávu nebo třeba limonádu. Na jihu USA teď přibyly i poměrně netradiční výrobky – náboje do zbraní, a to jak pistolí, tak i brokovnic.
Rusko má čím dál víc problémů se svou armádou jak na Ukrajině, tak doma. Na frontě dochází k vraždám velitelů obyčejnými vojáky i k dezercím a korupci.
Kemp byl součástí sítě 25 podobných táborů fungujících od roku 2012, které organizátoři otevřeně inzerují na internetu. Výtěžek z tábora měl putovat na frontu.
Je to teprve rok a 3 měsíce od chvíle, kdy bývalá studentka, která se rozhodla pro změnu pohlaví, zastřelila v církevní škole v centru Nashvillu tři devítileté děti a tři dospělé.