Český tisk v pátek nabízí například informace o ztížených možnostech pro sjednání životní pojistky u lidí, kteří prodělli koronavirus. Věnuje se i falešným bankéřům nebo robotům pro seniory.
V českém tisku se v úterý dočtete, že uzavřít životní pojištění se může po prodělaném covidu prodražit. Pojišťovny ho totiž zařadily mezi rizikové choroby, píšou Hospodářské noviny.
„Je nejvyšší čas připustit, že možná miliony klientů pojišťoven čelí možnosti, že jejich pojistné smlouvy životního pojištění jsou neplatné,“ uvedl ve středu Oberfalzer.
Produkty životního pojištění s běžně placeným pojistným, které dosahují více než 90procentního podílu v počtu aktivních smluv, proti stejnému období roku 2019 narostly o 2,7 procenta na 33,7 miliard.
Platily by pro ně stejné podmínky jako pro penzijní fondy nebo životní pojištění. Vznikl by nový produkt spoření, zvaný účet dlouhodobých investic, který by nabízely banky.
Životní pojištění stouplo o 0,6 procenta, neživotní pojištění o 7,2 procenta. Ve středu to uvedla Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 97procentním podílem na trhu.
Nizozemská pojišťovna NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku.
Jen 13 procent žen se po rodičovské vrací na stejnou pracovní pozici. A úřad varuje před weby, které nelegálně prodávají léky. Více se dočtete v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.
Množství Čechů má možná neplatné smlouvy investičního životního pojištění. Finanční arbitr už u dvou klientů pojišťoven pravomocně rozhodl o tom, že jim pojišťovny musí vrátit peníze.
Daňové odpočty u životního pojištění mění pravidla. Klienti pojišťoven se proto do konce března musí rozhodnout, jestli chtějí ušetřit na daních nebo mít možnost si předčasně vybírat peníze z pojistky. Stát si od kroku slibuje zamezení zneužívání pojistek k daňovým únikům.
Dá se předpokládat, že v příštích dnech a týdnech znásobí svoji aktivitu finanční poradci. A budou lidi přesvědčovat, aby si zrušili životní pojištění a zřídili si nové. Změní se totiž pravidla. Jenže rušit pojištění by bylo v naprosté většině případů nevýhodné.
Od příštího roku by měla skončit možnost čerpat peníze ze životní pojistky dříve než v důchodu. Upozornily na to Hospodářské noviny. Zaměstnavatelé běžně lidem přispívají na pojistku formou benefitů, ze kterých nemusí odvádět daně. Takto ušetřené peníze by zřejmě firmy musely státu vrátit v případě, že by zaměstnanec pojistku ukončil předčasně. Některé podniky proto plánují oblíbený benefit omezit.
Investiční životní pojištění možná už od příštího roku nebude tak výhodné, jako bylo dosud. Platí to pro firmy i zaměstnance. Vydělat na změnách může naopak stát.
Dnes naposledy mohou ženy uzavřít životní pojištění za původní - tedy nižší – cenu. Od zítřka by pak mohly zaplatit až o 70 procent více. Za vším je rozhodnutí Evropské komise, která zakázala rozlišovat cenu pojištění podle pohlaví.
Životní pojistky se považují za spolehlivé a jisté zabezpečení pro stáří. V sousedním Rakousku jsou velmi populární. Jak se ale ukazuje, z dlouhodobě uložených peněz profitují v současné době zřejmě všichni, kromě zákazníků.