Žena z amerického státu Ohio se údajně potýkala s depresemi a dalšími psychickými problémy. U soudu se ke svému činu přiznala a řekla, že se nesnaží ospravedlnit, ale že „dcera a Bůh jí odpustili“.
Zločincům se podařilo nabourat do systému zařízení, které si policie v rozporu s předpisy pořídila v běžném internetovém obchodě. Napsal to web španělského deníku ABC.
Muži v půlce června podle policie napadli sedmapadesátiletého podnikatele a za pomoci výhrůžek a násilí se jej snažili donutit k převodu firmy. Jedním ze zadržených je podle ČT podnikatel Jan Kočka.
„Tohle jsou děsivé komentáře, které podněcují brutalitu, V zemi s tak vysokou kriminalitou nás to obzvlášť znepokojuje,“ citoval deník ABC komentář brazilského advokáta Ariela Alvese.
Thajská policie v rámci operace zaměřené na zahraniční zločince zadržela tři cizince včetně jednoho Čecha, který byl v České republice odsouzen za krádeže a vloupání do obchodů se suvenýry.
Dvaačtyřicetiletý Edin Gačić, který v minulosti strávil léta ve vězení kvůli dvěma vraždám, údajně v uplynulých dnech zabil jistého majitele obchodu a policistu.
„Muž po dopravní nehodě odešel neznámo kam a na základě popisu po něm pátrali policisté, kteří ho zanedlouho vypátrali a převezli zpět na místo události,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Polsko podniklo další kroky, aby se od USA domohlo vydání pravděpodobného nacistického zločince Michaela Karkoce, který žije v americkém státě Minnesota. V úterý o tom informovala agentura AP.
Už v 19. století některé vědce vynález fotografie přiměl k domněnce, že by podle specifických rysů v obličeji bylo možné poznat, jací lidé mají vyšší sklon ke zločinnosti. Nejnovější poznatky čínských vědců naznačují, že podobné úvahy mohou být správné. Píše o tom server The Next Web.
Pětašedesát let už vydává americká FBI seznam deseti nejžádanějších zločinců. První jméno se na něm objevilo 14. března 1950. Od té doby se na zločineckém žebříčku vystřídalo 504 lidí. Policii se podařilo dopadnout skoro všechny, spravedlnosti za celou dobu uniklo jen 31 z nich. Poslední jméno, zabijáka z Texasu, který zastřelil své dvě dcery, na seznam přibylo loni v prosinci.
Pražští policisté dnes dopadli devatenáctiletého Milana Jeřábka z Prahy, který je podezřelý ze závažného násilného trestného činu. Bližší informace policie zveřejní zítra.
Polských zločinců je v zahraniční už tolik, že si pro ně polská policie létá vojenskými speciály. Mimořádné letecké konvoje jsou totiž mnohem levnější než běžné spoje. Ročně takto v Polsku přistane půldruhého tisíce podezřelých.
Na ten let z Velké Británie do Polska čtyři desítky Poláků nikdy nezapomenou. A přitom by byli rádi, kdyby k němu nikdy nedošlo. Ve Varšavě totiž poprvé v historii přistál armádní speciál, který do Polska přivezl místní mezinárodně hledané zločince.
Spojené státy se po druhé světové válce staly poklidným útočištěm nacistických prominentů. Dokonce využívaly i jejich služeb. Uvádí to 600 stránková zpráva amerického ministerstva spravedlnosti, ze které cituje deník New York Times.
Samuel Kunz, který byl obviněný z podílu na vraždách 430 tisíc Židů, stane před německým soudem. Dnes devadesátiletý muž působil jako dozorce v letech 1942 a 1943 v nacistickém vyhlazovacím táboře Belzec v Polsku.
Katolická církev v Chile vyzvala k omilostnění některých zločinců Pinochetova režimu. Biskupové napsali prezidentovi Sebastiánu Piňerovi, že by některé odsouzené exponenty vojenské diktatury mohl zahrnout do amnestie u příležitosti dvoustého výročí nezávislosti Chile. Prezident si vzal čas na rozmyšlenou do konce příštího týdne.
Usáma Bin Ládin a Semjon Mogilevič jsou dvě jména ze seznamu 10 nejhledanějších osob americkou justicí. Americký úřad pro vyšetřování FBI ho sestavuje už šedesát let. Za tu dobu se z dokumentu stala téměř veřejná instituce.
Ve Francii odsoudili k trestu odnětí svobody největší skupinu Čechů za poslední léta. Soud je poslal za kuplířství do vězení na jeden rok až osm let. Nikdo z obviněných se neodvolal, a tak rozsudek dnes nabyl právní moci.
V Bosně byl zatčen kvůli válečným zločinům bývalý velitel speciální jednotky bosenské armády Zulfikar Ašpago. Zločinů se měl dopustit během konfliktu v Bosně při rozpadu bývalé Jugoslávie. Má nést odpovědnost za smrt nejméně 22 lidí v obci bosenských Chorvatů Trusina.