„Facebook sice podvodnou reklamou po nějaké době zablokuje, ale škody už jsou za tu dobu napáchané a Facebooku zůstávají provize od podvodníků,“ poukazuje na problém redaktor iROZHLAS.cz Jan Cibulka.
Čestné stráži chybí jedna ze slavnostních šavlí. Někdo zdobenou zbraň ukradl, informovala ve středu Vojenská policie, která pátrá po zloději. A prosí veřejnost o pomoc.
Po několika měsících se podařilo rakouské policii dopadnout Čecha, který měl podle ní v okolí hornorakouského Rohrbachu u hranic s jižními Čechami krást kola.
Z fotografií, které policie zveřejnila, je patrné, že je přední strana bankomatu poškozená. Starosta Jiří Turek (My pro Tisou) řekl, že obyvatelé obce, kteří bydlí v okolí, slyšeli ránu asi ve 3.45.
Hokejisté Lotyšska se na mistrovství světa v Ostravě stali terčem zlodějů. Krádeže se odehrály v hotelu, v němž byli obhájci bronzových medailí během bojů v základní skupině ubytovaní.
Přesně 20 723 klientů tuzemských bank se za první tři měsíce letošního roku pokusili okrást kybernetičtí podvodníci. To je o 21 procent víc než loni za stejné období.
Ukradené zlato mohlo být přetaveno, což ztěžuje jeho dohledání, uvedla policie. „Domníváme se, že zlato přetavili a zisk použili na financování zbraní,“ uvedl detektiv Mike Mavity.
„Viděli jsme podivné auto, jak popojíždí a tipuje si domy, někde zvonili, a když někdo otevřel, tak pán říkal, že mohou brousit nože a sekyrky. U jiných domů jen zastavili a koukali do zahrad.“
Útoky se navíc nezaměřují jen na lidi, kteří se ve financích moc neorientují. Mezi poškozenými se podle banky stále častěji objevují třeba i podnikatelé, neziskové organizace nebo města a obce.
Zmizela sbírka zlatých mincí, konkrétně šlo o římské a keltské mince z 3. století před naším letopočtem. Razili se na území dnešní České republiky. Archeologové je objevili v roce 1999.
Skupinu zlodějů, kteří se podíleli na krádeži vzácných bronzových soch, dopadla policie. Krádež provedli před měsícem. Sochy prodali za pár tisíc, obě díla mají hodnotu asi 2 miliony korun.
Trojnásobná olympijská vítězka vzala spravedlnost do svých rukou a zloděje, který se jí snažil ukrást auto ,chytila a předala policii. Utrpěla ale zranění svalu na noze, které si vyžádá operaci.
Pan Petr se na poslední chvíli zastavil a přestal plnit pokyny falešného bankéře. Ten jej málem připravil o životní úspory. Česká policie eviduje na 300 podobných případů.
Jelikož policie podezřívala jednatřicetiletého muže, že je ozbrojený, dojelo na místo zatčení více hlídek. Zloděj se k činu přiznal. Za loupež mu hrozí až deset let vězení.
Série krádeží a vloupání nedala téměř dva roky vydechnout místním zemědělcům. Od července 2019 přístroje mizely především ze zemědělských usedlostí. Šlo o desítky případů.
„Je nutné explicitně umožnit možnost a oprávněnost i velmi razantní obrany, která útočníka odradí, a to i za cenu jeho zranění či usmrcení,“ vyjádřil autor novely senátor Zdeněk Hraba (STAN).
Představa velkého organizovaného gangu, který se zaměřuje na rodinné domy kolem metropole, je podle slov náměstka krajského policejního ředitele Jana Krejčího zřejmě mylná.
Václav Šupka byl během nouzového stavu u krádeže sladkostí přistižen dvakrát, poprvé ukradl dvě koblihy, podruhé se pokusil pronést pod mikinou 15 čokolád bez placení.
S pomocí dvou rybářských prutů mu nakonec trvalo tři hodiny, než získal zamýšlenou kořist - náhrdelník s hlavou Gorgony Medúzy v hodnotě 800 australských dolarů (asi 12 000 korun).