Čeští lyžaři vypadli na MS v týmové soutěži v osmifinále

České kvarteto, ve kterém se oproti původním předpokladům neobjevil Ondřej Bank, startovalo ve smíšené týmové soutěži na mistrovství světa ve složení Pauláthová, Zemanová, Krýzl a Zika. Mladí reprezentanti nestačili v paralelním slalomu na nakonec bronzový výběr Švédska. Titul vybojovala Francie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start! Kryštof Krýzl proti Švédu M. Olssonovi

Start! Kryštof Krýzl proti Švédu M. Olssonovi | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V první jízdě Kateřina Pauláthová prohrála s Anjou Pärsonovou olympijskou vítězkou a sedminásobnou mistryní světa o pouhou jednu desetinu sekundy. Teprve sedmnáctiletá česká sjezdařka zaspala na startu, ale díky příliš opatrné jízdě švédské soupeřky dokázala náskok po pár brankách smazat a bojovala až do cíle.

Na 1:1 z pohledu českého výběru vyrovnal Kryštof Krýzl, který porazil chybujícího Mattse Olssona o více jak sekundu.

Pak už ale Andrea Zemanová nestačila na suverénní Marii Pietiläovou-Holmnerovou a v poslední jízdě po velkém boji prohrál Adam Zika o 6 setin sekundy s Hansem Olssonem. Češi tak v Garmisch-Partenkirchenu vypadli v boji o postup do čtvrtfinále po porážce 1:3.

Ondřej Bank se rozhodl šetřit síly před závěrem šampionátu. Již dříve se omluvila slalomářka Záhrobská, která byla společně s Bankem, Krýzlem a Lucií Hrstkovou členkou týmu, jenž loni překvapivě vyhrál právě v Ga-Pa soutěž týmů na závěr sezony Světového poháru.

Francie zdolala ve finále Rakousko o 5 setin sekundy

Zlaté medaile si odvezou ze soutěže družstev Francouzi ve složení Richard, Fanara, Worleyová a Marmottanová. Ve finále porazili favorizovaný tým Rakouska, když za stavu 2:2 musel rozhodovat lepší čas. V souboji o bronz porazilo Švédsko Itálii jasně 4:0.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo) - družstva:
1. Francie (Worleyová, Marmottanová, Bariozová, Fanara, De Tessieres, Richard)
2. Rakousko (Fenningerová, Kirchgasserová, Schildová, Baumann, Schörghofer, Raich)
3. Švédsko (Pärsonová, Pietiläová-Holmnerová, Hectorová, H. Olsson, M. Olsson, Bäck)
4. Itálie
5. Německo, Švýcarsko, USA a Chorvatsko
9. Česko (Pauláthová, Dubovská, Zemanová, Bank, Krýzl, Zika), Slovensko a Kanada

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme